PDA

Archiv verlassen und diese Seite im Standarddesign anzeigen : Egy olcsóbb, ismeretlen szellőztető

M3 Hellrot
19.10.2010, 18:32
Mivel elégedett felhasználója voltam(vagyok) a szellőztetőmnek, igyekeztem másokat is olcsóbb gépekhez juttatni, ököltségi áron való tovább-értékesítéssel. Mivel a gyártó ebben több megkeresés után sem volt tevőleges partner, nem látom értelmét, hogy kéretlenül reklámozzam őket bármilyen formában is. Ha őket nem motiválja hogy többen, elégedetten használják termékeiket, engem sem fog. Lásd utolsó hsz.

Péter
19.10.2010, 18:55
Ez is egy lehetséges opció, olyannyira hogy anyósoméknak ezt adom karácsonyra :D
Kair szobaszellöztetö (gyártói link) (http://kair.co.uk/khrv150.htm)Ha jól látom a házad adatlapján, te is ezt a típust használod. Bevált?

airwatt
21.10.2010, 03:10
Ha van már tapasztalatod és ár akkor az engem is érdekelne :)

airwatt
22.10.2010, 20:46
Türelem review-t terem :D

Ok, kíváncsian várjuk :)

Andreas S.
24.10.2010, 22:30
Ok, kíváncsian várjuk :)Csatlakozom... :)

airwatt
25.10.2010, 22:41
Megjött! Hatalmas, ipari, gömbölyded így hirtelenjében. A teljes ház kemény, formahabosított EPS jellegü(grafitos) anyagból van, fém pántokkal összefogatva.

az árát megtudhatjuk most, vagy csak a teszt után? :D :D

Ha jól látom 150mm -es furat kell neki a falba.
Toldócsövet is vettél, vagy a falvastagság kisebb mint 356mm?

airwatt
27.10.2010, 04:46
Ezek szerint mást vettél mint ami a linken van?
http://kair.co.uk/downloads/products/KHRV150%20-%20Data%20Sheet%20-%202008.pdf

Ez egy falba építhető típus, toldócső nélkül max. 356mm falvastagságig.

Bár elvi akadálya nincs hogy mennyezetbe is lehessen építeni, szóval lehet mégis ezt vetted :)

airwatt
28.10.2010, 02:41
Olvased el az elso hozzaszolast, es akkor megerted, melyik keszulek hova kerül.

Az első postban csak egy link van, ami egy falba rakható szellőzőt mutat (KHRV150).
A 4-es postban írod hogy gerincre lesz kötve, ebből gondolom hogy nem ezt a típust vetted.

Na mind1, majd tiszta lesz amikor beszerelted és küldesz képet :)

airwatt
31.10.2010, 03:33
Tahát amiről a topic szól, az egy szobaszellőztető (KHVR150) és karácsonyra veszem majd meg. Ami pedig már megjött az a IECO4 és a hétvégén szerelem :D

Ok, így már világos :)
Engem mindkét változatról érdekel majd a véleményed.

Gondolom akkor az £1425 az IECO4-re vonatkozott. Viszonyításképpen van már árad a KHVR150 -ra is?

Hogy halad a telepítés? :D
Kair csöveket és kiegészítőket használsz, vagy más rendszerét?

airwatt
01.11.2010, 04:08
Ha nem ingáznék két ország között, akkor szerintem egy hét alatt, munka mellet simán meg lehet csinálni egy házat. Pár kép a készülékről:

Köszi a képeket! Respect hogy bevállaltad a szerelést miközben alig vagy a háznál :cool:
Várhatóan mikor lesz készen és mikortól használjátok élesben?

Péter
01.11.2010, 14:18
Én is köszi a képeket!

airwatt
02.11.2010, 00:21
Ez tényleg gyorsan ment, gratula! :D
Ez egy jó példa hogyan lehet a csövezést olcsón megúszni, maga a gép is úgy tűnik jó ár/értéket képvisel.

- Milyen csöveket használtál? A barkácsboltban kapható fehér műanyag légtechnikai csöveket?

- Az említett kondenzvíz problémára mi a tervezett megoldás?

- Valahova tettél szelepeket, hogy a helyiségeket külön lehessen szabályozni, vagy szerinted nem szempont?

- A hangtompító is saját gyártmány?

- A távvezérlő rádiós? A fokozaton kívül mit lehet vele állítani?

airwatt
02.11.2010, 23:27
Köszi az infokat!!

Hangtompító azt hiszem nem a ventik miatt kell, hanem a szobák közötti áthallás gátlására.

Evehid
03.11.2010, 10:23
Köszi az ötletet a szobaszellőztetővel, ezzel bogarat tettél a fülembe. :) Nálunk valószínűleg csak ilyen megoldás kerülhet szóba utólag.
Kíváncsi volnék a véleményedre a következőben: egy gyerekszoba szellőztetéséről lenne szó, jelenlegi lakójának elég a levegő éjjel, ha ketten lesznek, akkor kevés. A szoba fűtetlen télikerttel határos. A t(belső) ott mindig > t(külső)+8-10 Celsius. Szerinted lehetne onnan közvetlenül beszívni ezt az enyhébb levegőt - megfelelne ez működésben egy talajkollektorból hozott megoldásnak? Plusz ez a legmagasabb hőmérsékleten tartott szoba, innen volna is mit visszanyerni. Előre is köszi.

tempietto
03.11.2010, 14:28
megfelelne ez működésben egy talajkollektorból hozott megoldásnak?

Én sem vagyok a téma szakértője, de szerintem ha onnan szívod a friss levegőt gyorsan lemegy a hőmérséklet a télikertben. Jó lenne valahogy kiszámolni, hogy ha télikert néhány m3 levegőjét berántod a lakásba akkor a helyére beáramló friss levegőt mi fűti fel újra 10 fokra és milyen gyorsan.

Andreas S.
06.11.2010, 13:34
Na, a tegnapi alap bekötés és próba után ma sikeresen befejeztük a szerelés és be is üzemeltük!
Melyik helyiségbe került elszívó és melyikbe befúvó? Hol vezetted el a vezetékeket, padlástérben? Illetve hová került a friss levegőt beszívó ill. a használt levegőt kivezető nyílásod? Átütötted a frissen vakolt falat vagy tetőn keresztül? :)

jaccso
06.11.2010, 14:54
Köszi az ötletet a szobaszellőztetővel, ezzel bogarat tettél a fülembe. :) Nálunk valószínűleg csak ilyen megoldás kerülhet szóba utólag.
Kíváncsi volnék a véleményedre a következőben: egy gyerekszoba szellőztetéséről lenne szó, jelenlegi lakójának elég a levegő éjjel, ha ketten lesznek, akkor kevés. A szoba fűtetlen télikerttel határos. A t(belső) ott mindig > t(külső)+8-10 Celsius. Szerinted lehetne onnan közvetlenül beszívni ezt az enyhébb levegőt - megfelelne ez működésben egy talajkollektorból hozott megoldásnak? Plusz ez a legmagasabb hőmérsékleten tartott szoba, innen volna is mit visszanyerni. Előre is köszi.

Jó lenne valahogy kiszámolni, de ebben nem tudok segíteni. Én anno az egész házra gondoltam, hogy a télikertből szívja, de így garantáltan nincs elég utánpótlás. Neccesnek tűnik egyébként is, gondolom nem akarod kihűteni a télikertet télen, nyáron pedig kérdés hogy hány fok van bent..

Andreas S.
07.11.2010, 21:26
Nézz rá az építési naplómra, ott megtalálod a részleteket ;)Megtaláltam (http://www.passziv.net/legtechnikai-hovisszanyero-szelloztetes/), már nem csak én... :)

airwatt
11.11.2010, 04:59
Nem kicsit egyszerűbb így, mint kp rendszert építeni :)

Az ára hogyan néz ki az IECO4 -hez?

airwatt
11.11.2010, 21:45
Minden infót frissítettem az elsö hozzászólásban!

Köszi, így kerek a történet! :D

Ez nagyon jó ár, simán veri a kp rendszer összköltségét.
Ha belegondolunk egy normálisabb konyhai szagelszívó ennyibe kerül.
Télleg, mikor csinálnak már konhyai elszívót hőcserélővel :confused:

Andreas S.
11.11.2010, 22:21
Télleg, mikor csinálnak már konhyai elszívót hőcserélővel :confused:Mi is sokáig kerestük, tudtommal csak a Zehnder-nek van olyan konyhai elszívója, ami integrálható a központi szellőztető rendszerébe.

Sajnos csak az original svájci weboldalon van infó hozzá:

http://www.comfosystems.ch/Kuchenabluftsystem,286.html

Prospektus: http://www.comfosystems.ch/ComfoHood_DE.pdf,v2_de_CH_file_pf746_3.pdf,filepor t.html

jaccso
12.11.2010, 10:18
Van értelme ezeknek a hatalmas teljesítményű szagelszívóknak?
600 - 900 m3/h -kat tudnak már manapság.
Én erősen azon gondolkodok, hogy 2 kivezetés a konyhába a konyhasziget fölé zsírszűrővel és kész. így a hő sem veszik el, és külön cucc sem kell az elszívásra..

Evehid
12.11.2010, 13:05
Árban tönkreveri a Helios Ecoventet. Biztató. :) A szállítást közvetlenül Mo-ra is vállalják?

jaccso
24.11.2010, 18:03
A Kair IECO4, és a HRU ECO4 ugyanaz?

csabilc4
24.11.2010, 19:06
Egy kis ápdét:
a Kair IECO4 továbbra is jól müködik
min fokozaton megy 24 órában (valahol 60 - 100m3/h körül)
fürdetés/fürdés idejére 20 percet megy maxon, ami kb. 300m3/h
napi 2 - 5 liter a kondenzvíz termés
a páratartalom 5x%

Röviden: öröm, boldogság.

jól hangzik :))

remélem a héten mi is meg tudjuk rendelni végre :)
már nagyon kellene, a 70-75%-ot remélem hamar letornázza

csabilc4
27.11.2010, 16:50
Egy kis ápdét:
a Kair IECO4 továbbra is jól müködik
min fokozaton megy 24 órában (valahol 60 - 100m3/h körül)
fürdetés/fürdés idejére 20 percet megy maxon, ami kb. 300m3/h
napi 2 - 5 liter a kondenzvíz termés
a páratartalom 5x%

Röviden: öröm, boldogság.

meg tudnád mondani, hogy hány Wattot fogyaszt az IECO4 különböző fokozatokban?

köszi!!

jaccso
06.12.2010, 11:26
meg tudnád mondani, hogy hány Wattot fogyaszt az IECO4 különböző fokozatokban?

köszi!!

Papíron itt a válasz:

www.kair.co.uk/images/iECO4.pdf

csabilc4
11.12.2010, 00:26
Nekünk jövő hét végén ér ide az ieco4 :) Már nagyon várom.
Rendeltem hozzá egy szett G4-es szűrőt.
Valószínű keresni foglak majd a beüzemeléssel kapcsolatban.

A gyakori szellőztetés mellet addig úgy próbálom csökkenteni a páratartalmat, hogy a pelletkandalló frisslevegő csövét ráaplikáltam az elszívóágra és a fürdőszobai légszelepen kívül a többit leragasztottam.

csabilc4
12.12.2010, 21:42
ezt honnan tudod? most néztem a kair.co.uk-t, de NEM találtam erre utaló infot, de még egy reg. oldalt sem :(

teszvesz
13.12.2010, 09:57
M3 Hellrot,

mennyibe kerul egy garnitura szuro, es milyen gyakran illik csereleni?

Az is erdekelene, hogy kezdo hozzaszolasodban emlitettel egy ujabb, kisebb ITHO szelloztetot, de a honlapjukon nincs semmi info rola, csupan annyi, hogy 0.37 SFP-ju, meg hogy "later this year", amit most mar nem igazan hiszek. Te tudsz tobbet errol, esetleges tervezett arat vagy muszaki adatokat? Hol irja pl hogy kisebb teljesitmenyu lesz?

csabilc4
13.12.2010, 13:27
29font a G4-es szűrőszett (2db)
45font az F7-es (ez már pollent is szűr azt hiszem)
http://www.i-sells.co.uk/Search-Results?keywords=ieco4+filter&search_in_description=1

csabilc4
13.12.2010, 16:28
szuper, köszi! meg is találtam, csak még sajna nem tudom a serialt :)
most akkor kair.co.uk a gyártó v. itho.co.uk?

csabilc4
19.12.2010, 22:32
ma megjött az IECO4ünk!! :)
jövő héten beszerelem, majd írok, hogy sikerült.

M3 Hellrot,
Megjött a szűrőszett az itho-tól? milyet rendeltél G4 v. F7-et?
Hogy teljesít a gép a mostani hideg beszívott levegővel?
Érzésre mennyi lehet a szobákba befúvott levegő hőmérséklete, ha a kintről beszívott levegő -10fokos?

Megnéztem kicsit a gépet, a házba befújt levegőnek 2 kimenet van, a felső le van zárva. Tényleg csak az alsóra lehet rákötni? Csinálnom kell egy 180fokot emiatt?

Köszi!

csabilc4
20.12.2010, 15:06
Csak miattam építetted a tornyot? Köszi! :)
Ha tegnap készült a kép, akkor nagyon tuti (-8fok volt), ma egy kicsit enyhébb -2 van most nálunk.

Az elszívásnak tényleg 2 lyuk van. A befúvásnak is, de a felső le van zárva, nem dugózva van. (supply to dwelling (high building)). Te nyílván az alsót használtad (supply to dwelling (low rise building)), padlástérben nyílván az a célszerűbb.
Nem tudok képet beilleszteni, csak url-t enged :(

Andreas S.
20.12.2010, 15:59
Nem tudok képet beilleszteni, csak url-t enged :(
Olyan nincs :)
Ha irod az üzenetet, görgesd kicsit lejjebb az oldalt, ott talász majd olyat, hogy "Függelėkek kezelėse". Ott tudod csatolni (feltölteni) a kėpeket.

csabilc4
20.12.2010, 16:09
gyors válasznál nem látok olyat. bocs :) pedig nem vagyok láma

Andreas S.
20.12.2010, 17:10
gyors válasznál nem látok olyat. bocs :) pedig nem vagyok láma
Gyors válasznál valóban nem jelenik meg ez az opció, mert csak a legfontosabb szövegszerkesztėsi funkciókat ajánlja fel. Szóval ha kėpet is szeretnėl csatolni, kėnytelen leszel a "Válaszol" vagy "Idėz" gombot is használni... :)

csabilc4
20.12.2010, 18:00
na akkor mégegyszer megpróbálom :)

Az alsó vagy a felső kivezetést tetszőlegesen lehet használni, a piros dugóval letakarod amelyik nem használt, ennyi.

Az elszívásnak tényleg 2 lyuk van. A befúvásnak is, de a felső le van zárva, nem dugózva van. (supply to dwelling (high building)). Te nyílván az alsót használtad (supply to dwelling (low rise building)), padlástérben nyílván az a célszerűbb.

csabilc4
21.12.2010, 00:48
persze meg tudom csinálni a hajtűt csőből, de így kb. 4szer annyi cső kell szigeteléssel (4szer annyi lehűlő felület), meg az egész falam tele lesz csővel :( na mindegy ez van.

Korábban én is gondoltam rá, hogy a padlástérbe engedem a kifújt levegőt, de pont ezek miatt én elvetettem, pedig nekem az eresznél átszellőzik a padlástér (a szadai PH-hoz hasonlóan nálam is megemelt tetőszerkezet van dupla szelemensorral, most 45cm a padlásszigetelés, de még így is maradt hely az átszellőzésre).
Emellett kora tavasszal tapasztaltam, hogy a párazáró tetőfólián (bramac veltitech) le tud csapódni a hideg hajnalok utáni hirtelen meleg fuvallat, tehát az átszellőztetett padlástér sem garantálja a páralecsapódás elkerülését. Páraáteresztő fóliát kellett volna raknom anno...

csabilc4
25.12.2010, 18:36
szia,

A héten megvettem a csöveket a bekötéshez, kedden hozok koronafúrót a faláttöréshez, és már belőttem a távirányítót.
Egyelőre a két kintről jövő csövet szigetelem, 2cm-es kaucsuk paplant vettem, azzal fogom beborítani a csöveket (ez párazáró). Igaz. hogy beltérben lesz a gép, de ez egy tároló, amit nem fűtök jelenleg (padló meg van tekerve, fűthető), most olyan 11-12fok van ott. Azért számítok 17-18fok befúvott levegőhőmérsékletre, remélem meglesz. Most 20fokot tartunk a házban.

csabilc4
29.12.2010, 01:22
update
Ma felraktam a gépet a falra :) és rádugtam egy wattmérőre.
1es fokozaton, poti 0án: 6-7W !!! nálad így ketyeg nem?
3as fokozaton, poti 0án: 37-38W

Holnap falfúrás, összerakás...

csabilc4
05.01.2011, 22:32
Tegnap éjfélre elkészült az IECO4 beépítése.

150es alu flexi csövekkel kötöttem rá majdnem mindenütt, egyedül a kidobott levegő csövébe tudtam csak berakni spiró csövet (itt volt egy 2m-es egyenes szakasz).
Most olyan, mint egy high-tech polip a falon :)

Tapasztalatok:
-szép. nekem tetszik, hogy színes és hogy nem egy kocka doboz
-azt hittem nehezebb lesz felszerelni a falra a súlya miatt, de tökegyedül beállítottam és felraktam
-beindítás után egyből érezni lehetett a friss levegőt a házban
-kb. 10órája megy alap fokozaton, de kicsit felhúzva a potit, 25W most a fogyasztás, a légmozgás gyengén érezhető. később megpróbálok szerni ez anemométert és belőni a légszelepeket pontosan. Egyelőre a 60L-es szemeteszsákot húzok a szelepre és mérem, hogy kb. mennyi idő alatt fújja fel a szelep :) Kicsit fapad, de jobb mint a semmi.
-reggel 10perc maxon járatás után a fürdőben 10%-ot esett a páratartalom!!! A gyerekszobában, ahol eddig 65-70% volt, most fektetés után 51%-ot mértem!! yippi
-a gyerekek fürdetésekor 30percre felnyomtam maxra, közben felment ugyan 75re a pára, de a csempe és a tükör nem párásodott, pedig ezelőtt mindig szokott. 10perc múlva 55% volt a pára.
-érezhetően jobb a levegő, és ugyanazt a hőfokot melegebbnek érzem, mint előtte. Ezt kicsit furcsállom, mert pont fordítva kéne lennie, de így van.
-kb 2L víz csöpögott ki a gépből eddig. Nálunk nincs talajkollektor, a kinti levegőt kapja a gép, eddig csak egyszer láttam bekapcsolni a jegesedésgátló szelepet.
A kondenzvíz kivezetőből nehezen csepeg ki a víz, olyan, mintha lebegtetné a gép a vizet. M3 Hellrot, tapasztaltál ilyet?
-A kintről beszívott levegő csövet leszigeteltem, ez parásodott szig. nélkül.
A kidobott levegő csövet is leszigetletem, egy darabon még hiányzik róla, de ezen nem látok párát.
-Magas fokozaton van egy kis zaja a légszelepeknek, de most még eléggé le vannak fojtva, remélem ez azért jobb lesz később.
-Távirányító szuper!!

Röviden ennyi.
Elsőre meg vagyok elégedve, jó választásnak tűnik.

Csben
05.01.2011, 22:45
Gratulálok! Nekem is szimpatikus ez a gép. Csak az angol font árfolyama ne emelkedjen az egekbe és akkor talán ha minden jól megy -felépül a házunk- karácsonyra én is beszerzek egyet.
Néhány fotót tudsz róla feltölteni?

jaccso
06.01.2011, 17:19
Korábban beszéltük hogy a szellőztető készülék leszabályoz ha túl hideg levegőt kap, és fagyásveszély áll fenn.
Alap teljesítmény mellett gondolom nem fordul ilyen elő, max.-on tapasztaltál valamit?

airwatt
06.01.2011, 19:46
Mondtam már, hogy egyre szimpatikusabb ez a gép? :D

Jó hogy a fagymentesítést automatice ilyen módon oldja meg, így nem kell a fagymentesítés miatt kaloriferrel bajlódnom. Nálam a szellőztető gép fűtött helyiségben lesz.

airwatt
06.01.2011, 19:51
a két térben egymástól távol levő beszívópont is hasznos ha pl. a szomszédok fával tüzelnek a házam mellett

Hát igen. A szomszédok télen is, nyáron is füstölhetnek, és ilyenkor a gépet legjobb lenne azonnal leállítani.
Egy nagyon érzékeny füstérzékelő a beszívó csonk elején talán megoldás lenne.

Ismer valaki erre a célra kitalált szenzort?

airwatt
06.01.2011, 22:22
Pár kérdés :)

- A szellőző rácsok típusát, beszerzési helyét meg tudod adni ?

- A gerincvezeték és onnan a rácsokig is 150-es vezeték van ?

- A fagymentesítő szelep a doksi alapján modulál (nem csak nyit-zár), ezt láttad működés közben ?

- A konyhai elszívórácsban van valamilyen szűrő ?

- Konyhai szagelszívód van? Ha nincs, mi a tapasztalat főzés után ?
Érdemes lehet a főzőlap fölé egy aktív szenes szagelszívót tenni (ami csak forgatja a belső levegőt) ?

- A 20-as post-ban írod, hogy használtál motoros bypass szelepet. Ezt miért, mi célja ?

Köszi!

Csben
07.01.2011, 14:17
Ha nincs más font forrásod, akkor én szívesen adok el neked középárfolyamon, evvel mindketten jól járunk (a bankok meg bekaphatják).
Esetleg szervezhetjük az első: "Csináld magad: Kair szellőztető" találkozót? Lassan ideje lenne feléleszteni a cégemet és behozni pár darabot ... Aki ezek után kizárólagos imprtőrként megjelenik a cuccal azt tökönverem :p ;) jk

Köszi! Ha aktuális lesz szólok!
Inkább attól félek, hogy a jelenlegi árfolyam fog a 400 felé konvergálni királyságunk "alternatív" gazdaságpolitikájának következtében. :confused:
De ettől még a bankok bekaphatják! :D

Nem mondasz hülyeséget, csak a gyártóval kellene megállapodni egy nagyker árban. De akkor már komplett rendszerek építésével együtt lenne értelme a vállalkozásnak!

jaccso
07.01.2011, 15:11
Inkább attól félek, hogy a jelenlegi árfolyam fog a 400 felé konvergálni királyságunk "alternatív" gazdaságpolitikájának következtében. :confused:
De akkor már komplett rendszerek építésével együtt lenne értelme a vállalkozásnak!

Gbp / huf árfolyamát legalább annyira befolyásolja az eur/gbp árfolyama is. A kilátások nem túl rózsásak eur esetén sem, így a 400-at többen emlegetik.. :(
Ilyen kilátások mellett az import elég kockázatos :( Egyébként itho-nak van műanyag szögletes csövezése is, amiből itthon nincs nagy kínálat.

Én is a jó minőségű alkatrészeknek, és a lego-nak vagyok a híve :) Egyre valószínűbb, hogy nálam is ez a gép fog működni majd!

(Bár még telkem sincs, és most írt az eladó, hogy ismeri a hiányosságait a kiszemelt teleknek, ezért ilyen "olcsó" - kezdhetjük az alkut...)

jaccso
07.01.2011, 17:20
Az íreknél most épp jobb áron lehet kapni.

http://www.ventilationsolutions.ie/shop/itho-hru-eco-4-models-and-prices/

Nagyjából, ha lefelé megy az írektől érdemes, ha felfelé az angoloktól :)

http://stooq.hu/q/?s=eurgbp&c=1m&t=l&a=lg&b=0

airwatt
07.01.2011, 20:23
Ok köszi - azt külön nem írtad a linkelt postban, de akkor valószínű hogy a rácsokat is tőlük (energotrade) vetted. Tetszik a formája és hogy állítható lamellás.

Nálam nem lesz awadukt, a homlokzaton lesz a beszívás. De talán még így is érdemes lehet motoros váltószelepet berakni, mert így télen déli homlokzatról (vagy padlástérből), nyáron meg északi homlokzatról szívnám a levegőt.
Nyáron akár 20C difi is lehet a déli és északi homlokzat hőmérséklete között.

csabilc4
09.01.2011, 03:03
Hi,

Kair Update
Ma durván leszigeteltem az eddig szigeteletlen befújt és elszívott levegő csöveket (10cm-es knauf ecose csíkokra vágva, rátekerve a csőre, erre kötöződrót tekerve, végül geotextília csíkkal befáslizva :) ) Most nem volt kedvem 150es sono csöveket venni, a meglévő anyagokból dolgoztam, nem is lett olyan rossz. Az én gépem egy 10-11fokos tárolóban van, alapozáskor beraktunk ide a padlóba egy d200-as, ami a sávalapbók kilóg most kb. 1,5m mélyen, de nem hiszem, hogy valaha kiépítem a talajregisztert.
Mielőtt rádugtam a befújt csövet a ház csonkjára, lelógattam egy hőmérőt, 17,2fokos volt a befújt levegő. Most a dolgozóban (ez a legközelebbi légszelep a géphez) 17,6fokos befújt levegőt mértem, ami a kinti -3fokkal és 20fokos elszívott levegővel 87,8% hatásfokot jelent. Szerintem nem rossz. A gép 35W-on működik most, a szobákban 48-50% a páratartalom. Az a jó, hogy a gyerekek szobája a legtávolabbi, ott 18fok felettire melegszik a levegő remélem, holnap ezt is lemérem.
A homlokzati kidobóidom ilyen alacsony üzemben is elég hangos, remélem a szomszéd nem szól miatta (mi nem hallunk semmit a 3rtg. üveg miatt :) )
Dobok fel pár képet, bocs a minőségért, telóval készültek.
A jobb oldali cső a beszívott levegőcső, az U alakú a házba befújt, a majdnem vízszintes a házból elszívott, és a részben csupasz cső a kidobott levegő csöve.
Még annyit, hogy megpróbálok szerezni egy referencia hőmérőt, ami nagy pontossággal mér, mert a házban lévő 4hőmérő mind mást mutat 0,5-1,5fok szórással.
Tudnátok ajánlani egy nem túl drága, de megbízható típust?

jaccso
09.01.2011, 12:13
Hi,

Tudnátok ajánlani egy nem túl drága, de megbízható típust?

Olyan kellene neked, amihez több szenzor van, és egy központ.
Pl.:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=510041&pid=646277

Itt van egy pár:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=510041&page=0

csabilc4
09.01.2011, 15:16
Igen, Conradban szoktam venni én is, de volt olyan, hogy 2 ugyanolyan típus egymás mellett tök mást mutatott.

Csben
09.01.2011, 20:22
Hi,

A homlokzati kidobóidom ilyen alacsony üzemben is elég hangos, remélem a szomszéd nem szól miatta (mi nem hallunk semmit a 3rtg. üveg miatt :) )

Szerintem hangtompító beépítésével ezen lehet javítani.

Andreas S.
09.01.2011, 20:50
Igen, Conradban szoktam venni én is, de volt olyan, hogy 2 ugyanolyan típus egymás mellett tök mást mutatott.A profi készülékek tűréshatára is plusz-mínusz 0,5 fok, pl.:

http://webaruhaz.abako.hu/spd/5000-0120/TA_120_Homerseklet_es_paratartalom_mero_es_adatgyu
http://webaruhaz.abako.hu/spd/5000-0300/P_300_homero

csabilc4
09.01.2011, 21:45
Madárhálós 45fokos idom van fenn mindkét helyen (150es), a háló egy 1x1cm osztásközű vékony drótháló, nem hiszem, hogy e miatt zajos, inkább az átmérő nem elég nagy neki.

Infrahőmérővel is mérek, igaz nem mindig ugyanazt a pontot.

airwatt
10.01.2011, 02:31
Az install manuálban nincs ajánlás, milyen átmérő kellene ?

Egy kipufogó hangja lényegesen változik a belső kialakítása révén, azonos nyílás átmérő mellett. Tehát lehet mégis segítene egy hangtompító vagy egy laza szivacsos betét közvetlen a kifújási idom előtt.

Hőmérő - multiméterekhez is lehet kapni hőmérséklet érzékelőt, az is egy opció.

airwatt
23.01.2011, 19:04
A második készülék egy komolyabb szellöztetö, ami az én házamban is dolgozik

Azt röviden el tudnád mesélni, miért pont emellett döntöttél?
Olvastál róla tesztet, angol fórumokon ajánlották, stb? Gondolom több típust megnéztél rendelés előtt.
Nálad már bizonyított, nem kérdéses hogy jó csak kíváncsi lennék hogy milyen szempont szerint választottál :)

airwatt
23.01.2011, 23:04
Kemény! Kíváncsi leszek, hogy a következő 3 hónap után hasonló vagy jobb lesz a helyzet.
Pormennyiség csökkent, vagy nem észrevehető?

airwatt
24.01.2011, 00:03
Szóval a döntés nagy részben személyes, lehet hogy ez neked nem éppen lesz segítségedre...

Teljesen jó érvek, jobbat eddig én sem tudok :D
Ha holnap kellene vásárolnom ezt venném, de van még jópár hónapom - ház még sehol :eek:

Egyéblént is mit keresel a fórumon ilyen korán :p Tőled már megszoktuk a hajnali 2-3 közötti beírásokat :D

Jah, nekem is szokatlan hogy most nem csak egyedül vagyok online :D
Szerencsére ma nem kellett annyit melózni..

airwatt
24.01.2011, 00:05
Eddig sokalltam a port a házban, de a porszívónk már haldoklott egy ideje, a szürűje meg pláne...

A szűrők láttán pont az jutott eszembe - csak nem akartam bunkó lenni - porszívózni szoktatok? :D

airwatt
24.01.2011, 22:02
Porszívóra visszatérve meg, többet nem veszek porzsák nélküli gépet! Igenis legyen ott az a zsák és kelljen kidobni a porral együtt! Mintsem hogy a lakásba keverje csak...

A porszívógép is az egyik kedvenc témám (a porszívózás már nem - én választom a gépet, a zasszony meg használja) :D

Dyson porzsák nélküli géppel nincs ilyen gond, de egyéb okok miatt én is visszatértem a porzsákos géphez és nagyon bevált. Amiatt nem lesz központi porszívónk, mert az semmivel nem lenne jobb.

jaccso
24.01.2011, 23:42
Talajkollektor választáskor szóba jöttek a sóoldat / levegős típusok?

csabilc4
31.01.2011, 14:43
Jelentem, ma megmértem a légszelepeken a befújt levegőt, mert egy pár napja hidegnek érzem már, és csak 9C körül volt a hőmérséklet (most -2 fok van nálunk kinnt)
Valami gebasz van a géppel, amióta 3hete leszigeteltem minden csövet, azóta nem nyúltam hozzá semmihez, akkor 17,5fokot mértem (-4 kinti mellett).
Mintha a bypass bekapcsolt volna, és közvetlen engedi be a hideg levegőt, megkerülve a hőcserélőt. :(
Egyelőre kikapcsoltam a gépet, amíg rá nem jövök a hibára ne hűtse a házat.

airwatt
31.01.2011, 19:04
Jelentem, ma megmértem a légszelepeken a befújt levegőt, mert egy pár napja hidegnek érzem már

Kíváncsi vagyok mit találsz.

Az becsapós lehet, hogy a befújóknál méred a hőmérsékletet, mert az attól nagyban függ hogy milyen hosszú a cső, fűtött vagy fűtetlen térben fut-e illetve hogyan van szigetelve.

Pontos eredményt akkor látsz a hőcserélő hatásfokáról, ha be tudnád lógatni a szenzort közvetlen a gép előtti és mögötti csonkba.

csabilc4
31.01.2011, 21:32
Leszedtem a a befújt levegő csövét a gépről, és már a gépből hideg levegő jön ki (3-4fokos!! csak).
Jegesedésgátló szelep zárva, ez normális, megfigyeltmem korábban is, hogy csak kb -5fok alatt nyit ki.
Kondenzcsövet is most egy vödörbe folyatom, jön belőle szépen.
Leszedtem a takarópanelt, a hőcserélő megkapja a beszívott levegőt, és a házból elszívottat is rendesen, egyszerűen nem értem mi lehet a baj.
Most egyelőre az elszívás megy, este még méricskélek.

csabilc4
02.02.2011, 00:31
Sajnálom, hogy érdemben nem tudok segíteni :(

Köszi az együttérző szavakat. :)

Úgy néz ki, sikerült megtalálnom és megoldanom a hibát.
Kibeleztem a gépet: szűrők ki, előlap le, hőcserélő ki.
A bypass szelep alatt van egy fém rácsos szűrő, ezt is kivettem, és nyakig a gépben észrevettem, hogy a bypass szelep nem zár teljesen. Van rajta egy gumi betét, ami a tökéletes zárást hivatott megoldani, na ez az egyik sarkán be volt gyűrődve és emiatt kb. 5mm-es résen falsot (-6fokos levegőt) szívott a venti, ami keveredett a hőcserélőből kilépő ~+16fokkal, és jócskán lehűtötte azt. Megjaftekoltam, bár most sem zár 100%-osan, nem cuppan rá a gumi a nyílásra. Erre még kitalálok valami megoldást, de már most kategoriákkal jobb a helyzet, ~+17fok a belépő itt a dolgozóban 15perc üzem után. :)
Amit furcsálltam, hogy a nyári üzemben, miután a levegő megkerüli a hőcserélőt, a bejövő levegőt csak az említett fém rács (2x2mm-es osztású kb.) szűri meg. Ide majd be kell szabni valami komolyabb szűrőt tavasszal.

Maga a gép nagyon egyszerű, 2 venti (amiken semmi felirat nincs :confused:), 2 szelep (bypass és antifrost), és a hőcserélő, ami holland gyártmány, műanyag lamellás. Nomeg némi vezérlés és 2 hőmérő.
A kondenzvízelvezetőt is kicsit megtuningoltam, gyárilag a kis EPS cső (amire a 40es csövet kell húzni) 2-3mm-t belógott a ház belsejébe, ezért ott állandóan állt ez a 2-3mm vastagságú vízréteg. Ezt megfaragtam sniccerrel tölcsérszerűen, mostmár nem áll meg a víz, egyből lefolyik.

Csináltam pár képet is közben:

Andreas S.
02.02.2011, 00:54
Irigylem a bátorságotokat és a műszaki tudásotokat, hogy így neki mertek esni egy ilyen készüléknek... :)

csabilc4
02.02.2011, 01:16
Köszi!

Egyszerűen muszály volt megtalálnom a hibát, mivel a gépnek nincs itthoni szervíze. Vártam is vele 1 napot, hátha valaki nagytudású segít.
Mellesleg már elég tré volt a levegő a házban a 2-3 nap állás miatt :)

Sok vesztenivalóm nem volt, és tényleg egyszerűen szét lehet szedni a gépet.
Azt viszont nem tudom, mi kerül a gépen közel fél millába. :)
Persze profi a ház, meg minden, de az anyagár saccra 100-150 rongy lehet.

airwatt
02.02.2011, 02:40
Azt viszont nem tudom, mi kerül a gépen közel fél millába

Azt én se, de tény hogy jóval egyszerűbb kiviteleket adnak ennyiért és még többért.

csabilc4
07.02.2011, 22:17
Ma én is kitisztítottam a szűrőket.
Anno én rendeltem egy +szettet, eddig ki sem bontottam, de most nézem, hogy ezek tényleg papírszűrők, be is tettem őket hamar. Kiváncsi vagyok 1 hónap múlva mit mutatnak. A gyári G3-asokat szépen ki tudtam tisztítani langyos víz+foly. kézmosó kombóval.
Azt hiszem, én újra megrendelem az ingyenes szűrőket, eddig nem nagyon jelentkeztek :(.
A napokban 19fok feletti a szobákba befújt levegő hőmérséklete :), 40-45% a páratart. a szobákban, időjárástól függően. 20W-on megy a gép egész nap, este 30perc maxon 100W

airwatt
07.02.2011, 23:33
Kicsit meséljetek már, mi a helyzet egy főzés után, használtok-e konyhai szagelszívót vagy szoktatok-e még ablakot nyitni.

Sőt ha már itt tartunk, a mellék helyiségben mi a helyzet? :D
Erre van egy nagyszerű megoldás (http://www.huro.hu) (most ezt használjuk, tényleg eccerű-naccerű), de talán azt kihagyhatom ha szellőztető működik a házban.

airwatt
08.02.2011, 07:53
Szerintem ha ajtóval elválasztott konyhátok lesz, a
akkor még jobban működhet a dolog

Nekem is így logikus, de most is ilyen a konyhánk és terjednek a szagok amikor megy a konyhai elszívó (maxon) és az étkező ablaka nyitva. Bár lehet vacak ez az elszívónk most, hangja óriási de alig szív valamit.

Mondanám, hogy ha éppen otthon vagyok, akkor ugorj át megnézni, főzünk valamit, de messze van ide Gödöllő ;)

Talán kisebb távolság, mint a UK :D
Egyszer összehozhatunk valamit, ránézésre olyan idős a fiad mint a nagyfiam és Ő is imád mindent megszerelni, szerintem ellennének :D

jaccso
08.02.2011, 08:36
Ha felveszem maxra a szellőztetőt, akkor a kedvező elrendezés miatt abszolult nem lesz ételszag.

Ez igaz egy családi adag bundáskenyér sütése esetén is? :)

airwatt
08.02.2011, 21:01
Gondolom nem kültérbe vezetett elszívó?

De, kültérbe van vezetve a homlokzaton, kb. 110-es csővel.
90-es elszívó, a tűzhely fölött. Adatlap szerint max. 420m3/h

A csövébe raktunk egy rugós pillangó szelepet (enyhe rugóval), ez biztos fojt rajta de a kültérben érezni hogy működik.
Ennek ellenére a ház egy bundás kenyér sütés után sokáig szagos marad.
Szóval nagyon kíváncsi leszek a szellőztetőre.

airwatt
08.02.2011, 21:04
Itho-tól márciusban jönnek tárgyalni, a magyarországi terejsztésről :D

Hajrá! :D

Andreas S.
08.02.2011, 21:06
Itho-tól márciusban jönnek tárgyalni, a magyarországi terejsztésről :DÍgy kell ezt csinálni... :)

Evehid
09.02.2011, 08:48
Itho-tól márciusban jönnek tárgyalni, a magyarországi terejsztésről :D

:cool::D

Nekünk amúgy is csak tavasz vége felé lesz aktuális a szoba szellőztető beszerzése... ;)
Apropó, tusz írni valamicskét a szobai verzió eddigi tapasztalatairól? Nagyon kíváncsi vagyok rá. :)

jaccso
09.02.2011, 09:48
A bundáskenyér teszt sokat elárul a gyakorlati haszonról :)

Örülök a forgalmazással kapcsolatos előrelépésnek, reméljük az árfolyam is veled lesz majd :)

airwatt
15.02.2011, 15:27
Megjött a CO2 mérő, HongKong-ból. Hétvégén majd igyekszem adatokat feltenni

Ok, már vártam mikor kapod meg :D
Nekem is bevált ez a típus, azóta sokkal többet nyitogatom az ablakot mióta látom az értéket..

csabilc4
16.02.2011, 23:59
lehetne erről a co2 mérőről tudni több infot?
link, ár pl.

persze nagyon érdekelnek a mérések is!!

köszi!!

airwatt
17.02.2011, 22:34
lehetne erről a co2 mérőről tudni több infot?
link, ár

Ezt vettük meg:

http://cgi.ebay.com/Indoor-Air-Quality-Monitor-Temperature-RH-CO2-Meter-/320646097499#ht_4195wt_973

airwatt
20.02.2011, 17:32
Napplai, 530min - 860max
Háló, 650min - 1003max

Ez nagyon jó, különösen így télen.

Nálam a dolgozóban 1200-1600 a tipikus érték (nyitott szoba ajtóval), nappali többszöri ablak nyitás mellett.

pusztaip
22.02.2011, 17:14
Sracok, megfertoztetek! :)
Ma megrendeltem egy Kair ieco4-et Londonbol. Honapok ota nezegettem mar kulonfele tipusokat. Fapadostol a profi cuccig mindent, de vegul ez a forum gyozott meg, vagyis Ti. Ma lebonyolitottam a tranzakciot, varom a masinat.
Nalam meg a csovezes is hatravan, azt majd probalom hazilag kivitelezni. Utolag alakitom ki egy meglevo 2002-ben epult hazikoban a szelloztetest. Ha elakadok valahol, majd kerdezek...
Koszi mindenkinek a sok hasznos infot, amit a forum vegigolvasasaval es a kulonfele linkekkel adtatok!

Pp

pusztaip
23.02.2011, 01:23
Elsőre csak annyi, hogy ha tudod, akkor beltérbe és lehetőleg ne válaszfalra tedd (200Kg/m2 az ajánlás a falsűrűségre).
Legelső ötletem pont a Tiedhez hasonlított leginkább, vagyis a fűtetlen padlásra menne a készülék, illetve a csövekkel is ott volna legkönnyebb haladni. Viszont ez erősen rontja a hatásfokot, es nem tudom, mennyire brutális hőszigetelés kellene így a csövekre is...

A lakótérben nagyon szűkösek a lehetőségek. Egy fűtött mosókonyha jöhet szóba, ahol a gázkazán is van, de a csövekkel akkor is föl kell mennem a padlásra, és ugyanaz lesz a probléma, mint a legelső verzióban. Továbbá a mosókonyha elég közel van a hálókhoz, és a zaj miatt sem vagyok meggyőzve róla, hogy jó ötlet oda rakni, bár amit a csendességéről mondtatok, az bíztatóan hangzik.
Szóval első körben meghallgatom a kütyüt élőben, végigzongorázom a telepítés lehetőségeit, aztán eldöntöm mi legyen.

jmmakk
23.02.2011, 12:30
Szia!
Én is ugyanezt a gépet akarom megvenni.
Pontosan honnan vetted, és mennyi volt a szállítás?
Nekem a helyzet pont fordított, a csövezés megvan a gép még nincs.
Én azt a verziót választottam hogy a gép a háztartási helységben lesz, és a csövek a fűtetlen padlástérben mennek. A csövek összesen 15cm gyapottal vannak szigetelve, a legkülső alukasírozott.

pusztaip
23.02.2011, 14:06
Pontosan honnan vetted, és mennyi volt a szállítás?

Ezt es itt vettem: http://www.i-sells.co.uk/kair-ieco4-house-heat-recovery-ventilator-wireless-control

A keszulek £1,455.60, a szallitasi koltseg 84 font, TNT-s kiszallitassal. Kellett futni nehany email kort egy nenivel, mert nem lehet kozvetlenul a webshopon magyarorszagi szallitast kerni, mert nincs bearazva. Vegul ugy kellett megrendelni, hogy a kosarba rakattak velem 70db 1 fontos jolly-joker kiszallitasi egysegdijat (70 GBP + 20% = 84)

Aztan ezek utan volt egy bug a rendszerukben, mert elso korben AFA nelkul szamolt mindent (meg is orultem, hogy egy szazassal olcsobb az egesz), de masodik korben ki kellett fizetni azt is, ahogy sejtettem.

Eletem legdragabb internetes vasarlasa volt, es most buzgon imadkozom, hogy el is jusson hozzam a kutyu.

Ja, es lehet PayPal-lal fizetni. Elsore telefonon akartak bekerni a kartyaadataimat, de azt koszonom inkabb kihagytam. ;) Aztan vegul mukodott a paypal, meg van valami sajat secure payment partneruk is, de azt nem probaltam.

pusztaip
23.02.2011, 14:25
Ezt vettük meg:

http://cgi.ebay.com/Indoor-Air-Quality-Monitor-Temperature-RH-CO2-Meter-/320646097499#ht_4195wt_973

Nekem ez a tipus van: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=101316

Nekem fontos szempont volt, hogy szamitogepre dughassam, es rogzitsem a mert ertekeket egy linux szerveren.
Bar kicsit csalodtam a kutyuben, mert az igert USB-s szovtvert nem talaltam sehol a neten, most probalkozok a sajat driver irasaval.

Az iECO4 is tobbek kozott azert tetszett meg, mert latom a remenysugarat, hogy valahogy hozza fogok ferni PC-rol, es talan tudom vezerelni, vagy a beepitett homerok adatait olvasni... Tok jo volna osszehozni ezt a kutyut is egy kozponti vezerlo geppel.

jmmakk
23.02.2011, 14:25
Majd jelentkezz ha megérkezett.
Szorítok neked! ;)

Többiek! Ti is innen vettétek meg?

Csben
23.02.2011, 14:33
Legelső ötletem pont a Tiedhez hasonlított leginkább, vagyis a fűtetlen padlásra menne a készülék, illetve a csövekkel is ott volna legkönnyebb haladni. Viszont ez erősen rontja a hatásfokot, es nem tudom, mennyire brutális hőszigetelés kellene így a csövekre is...

A lakótérben nagyon szűkösek a lehetőségek. Egy fűtött mosókonyha jöhet szóba, ahol a gázkazán is van, de a csövekkel akkor is föl kell mennem a padlásra, és ugyanaz lesz a probléma, mint a legelső verzióban. Továbbá a mosókonyha elég közel van a hálókhoz, és a zaj miatt sem vagyok meggyőzve róla, hogy jó ötlet oda rakni, bár amit a csendességéről mondtatok, az bíztatóan hangzik.
Szóval első körben meghallgatom a kütyüt élőben, végigzongorázom a telepítés lehetőségeit, aztán eldöntöm mi legyen.

A gépet én csak fűtött térbe tenném. Ismerőseimnek a padláson van és a kondenzvízzel gond van rendszeresen, befagy. Az egyik gépet már tönkre is vágta a jég. Úgy tudom cseréli a gyártó (Aldes).
Szóval ha találsz neki helyet, akkor inkább a fűtött téren belül helyezd el. A csövezés is szerencsésebb lenne a termikus burkon belül, de ez még megoldható, csak a párazárásra kell odafigyelni a födémáttöréseknél.
Nekem álmenyezetben és gipszkartonnal burkolt álgerendában lesz a csövezés megoldva. De én már így terveztem meg a házat is.

csabilc4
23.02.2011, 15:14
Ezt es itt vettem: http://www.i-sells.co.uk/kair-ieco4-house-heat-recovery-ventilator-wireless-control

üdv az ieco klubban! :)
én is az i-sells-ről vettem, igaz nekem kintre szállították egy barátomhoz, aki éppen jött haza kocsival karácsonyozni (-84font) :)

nálam egy fűtetlen (10-12fok van), de a termikus burkon belül lévő tárolóban, pth10-es válaszfalon lóg már közel 2 hónapja. Csövek álmennyezetben futnak.

pusztaip
23.02.2011, 15:29
Szóval ha találsz neki helyet, akkor inkább a fűtött téren belül helyezd el. A csövezés is szerencsésebb lenne a termikus burkon belül, de ez még megoldható, csak a párazárásra kell odafigyelni a födémáttöréseknél.

Erosen kuzdok, hogy valahogy megiscsak szoritsak neki helyet valahol a lakoszinten. Sajnos a haz nem ilyen megfontolasokat szem elott tartva epult. Viszont a haloszobak kozott van egy folyoso, ahol lehetne lecsippenteni almennyezetnek valot. Igy ha valami lapos-szogletes csovezessel vinnem el a levegot, es mondjuk elfernek tizenvalahany centiben, akkor eljutok futott utakon mindenhova. Meg igy is szivas lesz a szobakba beerve az ajtoktol minel tavolabbi befujo pontokhoz eljutni esztetikus modon...

Viszont ha megis fodemattores lesz a vege, akkor hogyan kell ott szakszeruen parazarast csinalni?

jmmakk
23.02.2011, 15:32
Én nemcsak az esztétika miatt maradtam a padlástérnél...
Számold ki, hogy mennyibe kerülne csöveket eltakarni mondjuk álmennyezettel vagy gipszkartonnal és mennyibe ha a padláson szigetelve vezeted. Szigetelésre kb. 1200-1300Ft/m költséget számolhatsz.

csabilc4
23.02.2011, 16:19
Nálunk ~3000Ft/m2-ből kijött a duplavázas álmennyezet munkadíjjal, nagyrészt impregnált lapokkal. A belmagasság 2,50m mindenhol, kivéve a nappali, ahol fel van ugratva 2.70-re. Villanyszerelés sokkal egyszerűbb/olcsóbb volt így, csak függőleges hornyok vannak a falban, én kimondottan örülök, hogy nem lettek szétvésve a 25ös PTH főfalaim. Kicsit féltem, hogy kevés lesz a belmagasság, de hamar megszoktuk.

jmmakk
23.02.2011, 19:59
Mondjuk nálam fa födém van, úgyhogy a gipszkarton áttörése nem okozott nagy gondot. Betonfödémnél tényleg meggondolandó.

airwatt
24.02.2011, 02:34
Egy dolgot érdemes nem elfelejteni, ha az elhelyezésről van szó.
Ez a gép a fagymentesítést a gép tetején lévő szelepen keresztül, helyiség levegő hozzákeverésével végzi. A gyakorlatban ez annyit jelent, hogy:

- Ha a gép a termikus és légzárt burkon belül van, akkor a fagymentesítés mindig problémamentes, viszont ebben az üzemben felborul a tervezett légáram iránya a házban. Az a helyiség, ahol a gép van, elszívási ponttá alakul. Rosszabb esetben ez azt is eredményezheti hogy pl. a beszívott konyhai szagok egy részét a szobákban fújja ki.

- Ha a gép a termikus és légzárt burkon kívül van (pl. padlástér), akkor a tervezett légáram irányok nem változnak, de nagyobb mínuszokban a gép leállhat.

Ideális esetben a gép olyan helyre kerül, ami temperált (fagypont felett van) és a ház légzárt burkán kívül esik. Fontos még, hogy itt friss legyen a levegő mert fagymentesítésnél innen is szív amit szobákba fúj. Tehát garázs pl. nem jöhet szóba.
Jó megoldás lehet egy pince vagy a légzárt burkon kívüli gépészeti helyiség.
Ha ez nincs akkor a padlás, azzal a megkötéssel hogy nagyobb hidegben a gép leállhat.

jmmakk
24.02.2011, 07:14
Ideális esetben a gép olyan helyre kerül, ami temperált (fagypont felett van) és a ház légzárt burkán kívül esik. Fontos még, hogy itt friss legyen a levegő mert fagymentesítésnél innen is szív amit szobákba fúj. Tehát garázs pl. nem jöhet szóba.

Sztem az is jó, ahogy nálam lesz. A gép a háztartási helységben kap helyet, ahol a gázkazán és a melegvíztároló lesz.
Ott ezek miatt jóval melegebb lesz, ezért résnyire mindig nyitva lesz egy kis bukóablak, ahonnan friss levegő tudja átvenni az esetleg fagymentesítéshez elhasznált levegőt. És a melegebb levegő miatt nem kell túl sokat hozzákevernie sem.

airwatt
24.02.2011, 17:50
Sztem az is jó, ahogy nálam lesz. A gép a háztartási helységben kap helyet, ahol a gázkazán és a melegvíztároló lesz.
Ott ezek miatt jóval melegebb lesz, ezért résnyire mindig nyitva lesz egy kis bukóablak, ahonnan friss levegő tudja átvenni az esetleg fagymentesítéshez elhasznált levegőt. És a melegebb levegő miatt nem kell túl sokat hozzákevernie sem.

Ez így jó, csak próbáld a tartályt és melegvíz csöveket szigetelni amennyire tudod.
A folyamatosan nyitott ablak helyett talán jobb egy elekromos csappantyú vagy szelep, amit a gépre kötnék hogy csak akkor nyisson amikor a defrost szelep is nyitva.

jmmakk
01.03.2011, 11:14
Meghozta már a TNT azt a szellőztetőgépecskét? :)

pusztaip
02.03.2011, 10:32
Meghozta már a TNT azt a szellőztetőgépecskét? :)
Meg csak most indul utnak, mert kiderult, hogy raktaron sem volt eppen, amikor megrendeltem, es csak a megrendeles feladasakor kezdtek mozgolodni a gyartonal. Pont ma reggel jott az email, hogy hozzajuk megerkezett, es elindulhat a kiszallitas.
Megirom majd az elso tapasztalatokat, ha megkaptam a csomagot.

pusztaip
03.03.2011, 16:08
A padlasterben vezetett csovekhez erdemesebb eleve szigetelt csovet venni, vagy inkabb utolagosan szigetelni oket? Ha utolag, akkor milyen anyagokkal, milyen regegrendben?
Ha pedig elore szigetelt csoveket is erdemes lehet alkalmazni, erre tudtok megfelelo tipusokat ajanlani?

Olvastam valahol arrol is, hogy erdemes a hazon beluli elszivasi pontokhoz is egyenkent szurot (szurodobozt, vagy eleve szurovel szerelheto racsot) tenni, mert ellenkezo esetben nehany ev alatt baromi koszos lesz a csorendszer, es nehez (vagy lehetetlen) tisztitani. Errol mi a velemenyetek?

szume
03.03.2011, 17:47
A padlasterben vezetett csovekhez erdemesebb eleve szigetelt csovet venni, vagy inkabb utolagosan szigetelni oket? Ha utolag, akkor milyen anyagokkal, milyen regegrendben?
Ha pedig elore szigetelt csoveket is erdemes lehet alkalmazni, erre tudtok megfelelo tipusokat ajanlani?

Olvastam valahol arrol is, hogy erdemes a hazon beluli elszivasi pontokhoz is egyenkent szurot (szurodobozt, vagy eleve szurovel szerelheto racsot) tenni, mert ellenkezo esetben nehany ev alatt baromi koszos lesz a csorendszer, es nehez (vagy lehetetlen) tisztitani. Errol mi a velemenyetek?

Ezek a kérdések engem is foglalkoztatnak. Ma beszélgettem a légtechnikai tervezőmmel és ő azt mondta, hogy a probléma az utólagos szigeteléssel, hogy nem teljesen veszi körbe a csövet és akkor ott a légrésben a pára kicsapódhat.
A csőrendszert talán lehet tisztítani nagynyomású levegővel, persze akkor nagyon poros lesz a ház, vagy a gép környéke...

Csben
03.03.2011, 18:07
Ezek a kérdések engem is foglalkoztatnak. Ma beszélgettem a légtechnikai tervezőmmel és ő azt mondta, hogy a probléma az utólagos szigeteléssel, hogy nem teljesen veszi körbe a csövet és akkor ott a légrésben a pára kicsapódhat.
A csőrendszert talán lehet tisztítani nagynyomású levegővel, persze akkor nagyon poros lesz a ház, vagy a gép környéke...

Az elszívási ponton szerintem jó, ha van szűrő. Plugg-it rendszer ilyen. A csőrendszer tisztítására a Labaro honlapján láttam egy leírást azt hiszem, csak nem találom.

pusztaip
03.03.2011, 19:00
Az elszívási ponton szerintem jó, ha van szűrő. Plugg-it rendszer ilyen. A csőrendszer tisztítására a Labaro honlapján láttam egy leírást azt hiszem, csak nem találom.
Talán én is épp a Labaro-nál láttam a szűrők ajánlását az elszívó pontokhoz. Viszont nem tudom, mennyire valós az ebből fakadó probléma, és mennyire van túllihegve náluk ez a téma. Úgy érzem, hogy pl. egy konyha mennyezetébe szerelt elszivópontnál jogos lehet egy belépő szűrő, hogy a zsíros, olajos részecskéktől megkíméljem a rendszer további elemeit, de fürdőnél/wc-nél gyanítom inkább problémákat fog okozni a páralecsapódás miatt eláztatott szűrőbetét, mint amennyi haszna volna. Vagy tévedek?

Csben
03.03.2011, 19:44
Talán én is épp a Labaro-nál láttam a szűrők ajánlását az elszívó pontokhoz. Viszont nem tudom, mennyire valós az ebből fakadó probléma, és mennyire van túllihegve náluk ez a téma. Úgy érzem, hogy pl. egy konyha mennyezetébe szerelt elszivópontnál jogos lehet egy belépő szűrő, hogy a zsíros, olajos részecskéktől megkíméljem a rendszer további elemeit, de fürdőnél/wc-nél gyanítom inkább problémákat fog okozni a páralecsapódás miatt eláztatott szűrőbetét, mint amennyi haszna volna. Vagy tévedek?

Végülis a csőrendszert ki is lehet tisztítani, sőt ajánlott is bizonyos időközönként.
Esetleg lassabban koszolódik el és a hőcserélő is tisztább marad. A konyhánál arra oda szoktak figyelni, hogy az elszívás ne kerüljön túl közel a tűzhelyhez. Illetve belső keringetésű páraelszívót alkalmaznak a zsír és szagmentesítésre.

szume
03.03.2011, 19:53
Végülis a csőrendszert ki is lehet tisztítani, sőt ajánlott is bizonyos időközönként.
Esetleg lassabban koszolódik el és a hőcserélő is tisztább marad. A konyhánál arra oda szoktak figyelni, hogy az elszívás ne kerüljön túl közel a tűzhelyhez. Illetve belső keringetésű páraelszívót alkalmaznak a zsír és szagmentesítésre.
Hogyan érdemes tisztítani? Hasonló kefés módszerrel, mint a kéményseprők, csak lágyabb anyaggal, vagy kompresszorral?

pusztaip
04.03.2011, 16:33
Sziasztok!

Megérkezett a neten vásárolt iECO4 masinám. :) Egyelőre a nappali közepén csomagoltam ki, és három apró észrevételem van a készülékkel kapcsolatban:

1. A kapott flexibilis hangtompító cső külső aluminium kasírozása kb 1 cm-en meg van repedve. Majd leragasztom valamivel, hogy ne tudjon tovább szakadni.

2. A gép külső fém burkolatát rögzítő két csavarból az egyikről az anya teljesen le volt csavarodva, azt a doboz alján találtam meg. Nincs jelentősége, egy mozdulattal visszaraktam, meghúztam.

3. Benyúlva a gép hasába valamelyik csövön keresztül, és a ventit kézzel megpörgetve úgy hallottam, hogy minden fordulatnál picit eléri a gép falát vagy valamit. Ezt igazolja az is, hogy a gépet áram alá helyezve, fordulatszámtól függően ütemes kattogást hallat. Sajnos nem volt több időm foglalkozni vele, mert jönni kellett dolgozni, de majd este vagy a hétvégén megszakértem, hogy mi lehet a baja.

Remélem, hogy ezek a kezdeti apró bakik lesznek az utolsó problémáim a masinával! Mindegyik leginkább összeszerelési és csomagolási hanyagságnak tűnik, bízom benne, hogy ezt a 3. számút is gyorsan sikerül orvosolni.

antalhalasz
04.03.2011, 20:29
A második készülék egy komolyabb szellöztetö, ami az én házamban is dolgozik. Ez a termék IECO 4, vagy HRU ECO 4 név alatt fut.

Mit mond a gyártó, milyen minőségű (fokozatú) levegőszűrőt épít be a készülékbe? A fénykép alapján ún.homlokszűrő lehet. :confused: Kiegészítésképpen még finomszűrő is kellene hozz, nem gondolod?

Komolyabb készülékeknél kétfokozatú szűrő (pl. G4+F7) van beépítve. Nem akarlak elkedvetleníteni, csak ne érjen meglepetés a finom por, pollen csővezeték belsejébe való lerakódással.

csabilc4
16.03.2011, 19:08
Sziasztok,

Ma végre megjött a grátisz szűrőszett (F7) Angliából!

yoshida
17.03.2011, 00:02
3. Benyúlva a gép hasába valamelyik csövön keresztül, és a ventit kézzel megpörgetve úgy hallottam, hogy minden fordulatnál picit eléri a gép falát vagy valamit. Ezt igazolja az is, hogy a gépet áram alá helyezve, fordulatszámtól függően ütemes kattogást hallat. Sajnos nem volt több időm foglalkozni vele, mert jönni kellett dolgozni, de majd este vagy a hétvégén megszakértem, hogy mi lehet a baja.

Hello,

Sikerült megoldani a problémát?

pusztaip
17.03.2011, 02:49
Hello,

Sikerült megoldani a problémát?

Igen, megoldottam. Atomjaira szedtem a kütyüt, kivettem a motorblokkot, amiben az elektronika és a két venti kapott helyet. Az egyik ventillátor tengelye egy lehelletnyire ferde volt, ezért súrolta minden fordulatnál a műanyaghabból kialakított házat. A tengelyen nem tudtam változtatni, de egy hajszálnyi műanyagréteget eltávolítottam a házból egy snitzerrel. Ez a tulajdonképpeni sorjázás elég volt ahhoz, hogy megszűnjön a zavaró hang. Gyanítom, hogy magától is megoldódott volna idővel, ha lekopik a felesleg.

Aztán ha már ott jártam, megejtettem a korábban valaki által már javasolt műtétet a lefolyó csonkjánál, ahol nálam is volt kb fél mm szintkülönbség.

Sajnos még távol áll a rendszer beüzemelése, mert a csövezéssel küzdök néhány hétvégényit. Sokkal lassabban haladnak a mennyezetáttörések, mint azt elsőre gondoltam volna. De sebaj, egyszer majd elkészül az is...

csabilc4
17.03.2011, 11:54
Megérkezett a neten vásárolt iECO4 masinám.

Ne felejts el regisztrálni az itho.co.uk-n egy bónusz szűrőszettért!!

csabagyongye
19.03.2011, 16:32
alakul ez...
ha egy ilyen lesz 100 e FT, akkor az lesz az első, hogy berakom a mostani lakásba (4 éves társasházi tégla, pár helyen penész, állandóan nem tudok kereszthuzatot (is) produkálni). Mondjuk a légszállító csövezés érdekesnek ígérkezik/-ne
olvasgattam azt a tech. brossúrát. télen -10 alatt egyszerűen kikapcsol? előfűtőt is árulnak esetleg hozzá vhol? bypass hiányát hogy lehet orvosolni? hangról nem találtam adatot. csak hogy mennyivel pörög a venti

anyósod megkapta a szobait? vannak tapasztalások?
elég lehet az egy 72 m2-es lakásba?

papesz28
03.07.2011, 22:45
A héten konyhabútort szereltem, annak minden gépészetével.
Ennek során jött elő egy érdekes kellemetlenség, ami szerintem összefügg a szellőztetővel is.
Volt egy kisebb probléma a mosogató csatornacsatlakozásának bekötésével, amit többször meg kellet bontanom emiatt. Mivel így a bűzzár is megszűnt, minden esetben ezerrel jött be a büdös a házba.
Utólag jöttem rá, hogy a szellőztető volt a ludas abban, hogy ez a probléma ilyen erősen jelentkezett.
Amint írtam az előbbiekben, a konyhában két elszívási pont is van, azaz ott depresszió van. Ez szépen rásegített a csatornaszag beszívására :mad:
Pár nekifutás után sikerült a megfelelő idomokkal összeillesztni a csatornacsöveket, és immár az ideiglenes konyhánk helyett egy szép új van :D Nomeg tudom hogyha legközelebb csatornát kell szerelni, akkor majd lekapcsolom a szellőztetőt.
Ugyancsak vigyázni kell emiatt a fürdőkben, csapokban lévő bűzzárak kiszáradásával is!

mi ezért beszélünk le mindenkit ,főleg szellőztetővel szerelt házakban a régi kor oly szeretett padlóösszefolyójáról, amitől nagyobb bűzforrás csak max a konyhaszekrényben felejtett krumpli, ami megrohad:)

James Bond 0007
04.07.2011, 08:21
Nyáron nem használjuk a kádat, ilyenkor mi is a szagról vesszük észre, amikor kiszáradt a bűzelzáró. Padlóösszefolyót a fürdőszobába szerintem se érdemes, esetleg a gépészeti helyiségbe/mosókonyhába, hogy helyben tartsa a vizet ha a mosógéppel vagy a pufferrel baleset történne.

airwatt
04.07.2011, 22:47
mi ezért beszélünk le mindenkit ,főleg szellőztetővel szerelt házakban a régi kor oly szeretett padlóösszefolyójáról

Volt már nálunk hogy a mosógép kinyomta a vizet, ezért lesz a mosókonyhában padló lefolyó. De olyanban gondolkozom ami száraz működésű, vagyis rugós szelepe van. Ezzel van tapasztalatotok?

Valami hasonló megoldás kellene a vendégszoba zuhanykabinjánál is, mert ha 1 hétig nincs használva abból is kiszárad a víz.

szume
04.07.2011, 23:36
Nálunk a mosókonyhában és a gépészetben van összefolyó, de olyan, ami szárazon is zár. Nincs benne rugó, simán egy egy "úszó" ráül egy peremre, ha nincs benne víz. A nem használt helyiségekben pedig a dugózás sem jött össze. Lehet, hogy a tisztítónyílásnál fogom eltömíteni, mert a még nem kész fürdőben nagyon büdös van, pedig bolti dugókkal zártam le a csővégeket.

airwatt
05.07.2011, 00:21
Az úszós teljesen jól zár?

Nem tudom létezik-e olyan száraz, vagy kombinált szifon amit pl. zuhanytálca lefolyóra lehet kötni. Jó lenne.

szume
05.07.2011, 01:58
Az úszós teljesen jól zár?

A gépész helyiségben nincs semmi szag, pedig ott nem kap vizet az összefolyó.

szume
05.07.2011, 09:01
Gondolom elszívás sincs a gépészeti helyiségben? Mert ha nincs akkor az megmagyarázza a dolgot.

Sajnos még sehol nincs elszívás...

airwatt
03.08.2011, 21:35
Visszatérve erre a típusra:
http://www.kair.co.uk/khrv150.htm

Van ennek már Mo-n disztribútora, vagy más hasonló szellőztetőnek ?

Ami még kérdés, hogy egy elszeparált, 38nm helyiség szellőztetésére alkalmas lehet?
Attól tartok hogy a befújó és elszívó pontok (kívül és belül is) nagyon közel vannak, nem tudom ez mennyire hatékony ill. mekkora helyiség méretig ajánlott.

airwatt
04.08.2011, 02:24
Van más hasonló készülék, aminek van magyarországi disztribútora is... napokban láttam valahol.

Ha beugrik szólj már, ránéznék arra is :D

airwatt
04.08.2011, 23:00
Tessék, otthoni gépen megvolt bookmark-ban :D
marley szobaszellőztető (http://www.marley.hu/de/produkte/lueftungstechnik/der_marley_frischluft_waermetauscher/index.htm), valami 60Eft-s árra emlékszem. Veszel hármat és meg van oldava a szellőztetés

Köszi!!
Árban tényleg verhetetlen (találtam br 49e Ft-ért is) de sajnos úgy néz ki mégsem lesz elég egy ilyen fali hőcserélős venti.
Többet ilyet meg nem tudok felrakni mert a kérdéses helyiség föld alatt van :o

Írtam az angoloknak, ők is egy erősebb, nem fali gépet javasolnak ide.

jtx
05.08.2011, 12:02
Hogyhogy nem dolgozik össze a kint egymás mellett lévő beszívó és kifúvó ág?

airwatt
05.08.2011, 19:48
Hogyhogy nem dolgozik össze a kint egymás mellett lévő beszívó és kifúvó ág?

Lamellákkal elirányítják a két légáramot, de valamennyire biztos keveredik.

Ficium
25.08.2011, 08:24
Sziasztok,

Advance-ról van valakinek infója, hogy hogy válik be? Nálam valószínüleg az lesz kézi bypass szeleppel.

airwatt
25.08.2011, 11:21
Advance-ról van valakinek infója, hogy hogy válik be?

Nekem is szimpi. Még a tél előtt vennék egy HRU ECO 4 -et + egy Advance -ot.
Ha többen vagyunk lehet érdemes az angoloktól egyszerre rendelni.

Ficium
26.08.2011, 08:05
Nekem is szimpi. Még a tél előtt vennék egy HRU ECO 4 -et + egy Advance -ot.
Ha többen vagyunk lehet érdemes az angoloktól egyszerre rendelni.

OK, az időpont nekem is optimális. Nekem 2 vagy 4db Advance fog kelleni.
Síkkollektorodat hol vetted/veszed?

airwatt
26.08.2011, 19:48
OK, az időpont nekem is optimális. Nekem 2 vagy 4db Advance fog kelleni.

Ok, kíváncsi vagyok milyen árat kapunk.
Lehet tőlük venném a falon átvezető csövet és rácsot is, legalábbis jobb forrást még nem tudok erre.
Ez esetben viszont rendelnem kellene kb. 3 héten belül.

Síkkollektorodat hol vetted/veszed?

Még nincs eldöntve a koli, ezt csak tavasszal veszem meg.
Minden előkészítés meglesz idén, de koli majd csak kora tavasszal.
A hibridkollektor 5lete tetszik, árat még nem tudok.

Ficium
29.08.2011, 10:59
Tudsz erről a csőről, rácsról linket küldeni?
A 3 hét nekem is jó lehet. Láttam még CO2 érzékelőt, de drágáltam.

airwatt
30.08.2011, 01:09
Tudsz erről a csőről, rácsról linket küldeni?

Az utolsó pár oldalon vannak listázva:
http://www.itho.co.uk/service-support/literature/price-list

Ficium
06.09.2011, 11:30
Szia Airwatt,
Akkor vegyük fel egymással a kapcsolatot rendelés ügyileg.
ficium@freemail.hu

airwatt
06.09.2011, 22:45
Mail ment :)

Senki többet ITHO-t ? :)

Azoktól kérdezem akik már vettek:
Angliából honnan érdemes rendelni? Van ugye a Kair és az ITHO is.
Egyáltalán Angliánál nincs ennél jobb beszerzési forrás? Az angoloknál rendszerint drágább minden. Az ITHO meg holland cég, bár a holland oldalukon ezekről nincs semmi.
Aki ezen már túl van homályosítson már fel légyszi.

Andreas S.
07.09.2011, 08:31
és a mi oldalunk az ahol legtöbbet szerepel a név :DÉn is meglepődve tapasztaltam, hogy egyre gyakrabban botlok bele guglizás közben az első találatok között :)

csabilc4
18.10.2011, 20:50
Sziasztok,

ITHO
7végén kiszedtem a hőcserélőt a gépből.
Mint ahogy télen írtam, a hőcserélőt megkerülő ágat csak egy fémszűrő szűri, ami totál el volt tömődve pók, szúnyogmaradvánnyal és porral, pedig alig ment a gép a nyáron. Ezt a részt most le is ragasztottam légmentesen, megelőzendő a téli fals levegő szívás problémát.

más.
Járt nálam a pelletkandalló szervízese, éves karbantartáson (ez kell a +1 év garanciához) és néztük, hogy nem kap elég másodlagos levegőt a gép. Aztán rájöttünk, hogy a légtömörség miatt van, amint megnyitottam egy ablakot, egyből jelezte a gép a levegőáramlást. Azt javasolta, hogy valahogy állandó túlnyomást kellene csinálnom a szellőztetővel a házban.
Félek megbuherálni a gép elektronikáját.
ITHO tulajok: fogalalkozott már valaki a gép monitorozásával? ezen a kimeneten nem lehetne esetleg programozni a gépet?

airwatt
18.10.2011, 23:05
Úgy tűnik tervezéskor a filtert nem a bent lakók, hanem csak a hőcserélő védelmében rakták bele :)

De jó ezt tudni, így valószínű az Advance-t választom az ECO4 helyett abba a helyiségbe, ami külön lesz szellőztetve. Ez nagyrészt a föld alatt van, déli ablak nélkül úgyhogy a bypass hiánya nem lesz nagy gond.

hargergo
26.11.2011, 18:49
"A harmadik készüléket a napokban jelentették be, kb 260Eft körüli áron vásárolható meg. Ez egy kisebb teljesítményű házszellőztető ami az Advance (http://www.itho.co.uk/Ventilation/Products/Advance/Default.aspx?id=5433) névre hallgat. "

Azt meg tudnád mondani, hogy az Itho Advance készüléket hol lehet hasonló áron megvenni? Sajnos én nem találtam az interneten.
Köszi

El Tolo
27.11.2011, 01:19
... eredeti G3-szűrő anyaga fel van fogatva a homlokzati beszívócsonykra. ... Ezt egyszerűen és gyorsan lehet tisztítani mosással.
Mosástól filcelődik.
Szűrős cégektől, vagy klímásoktól fillérekért vehetsz EU3/G3 szűrő paplant.

airwatt
27.11.2011, 04:38
Azt meg tudnád mondani, hogy az Itho Advance készüléket hol lehet hasonló áron megvenni?

Ficiummal közösen vettünk 2 + 2 db Advance készüléket pár hete.
Nekünk kb. 329e Ft-ba került egy set (gép, vezetékes kapcsoló, tartalék szűrő, szállítás).
Ebből a szállítás húzós, 43e Ft/set -re jött ki.
Sajnos mi is már xar árfolyamon vettük, de ez van.
Email-ben rendeltünk az i-sells.co.uk -tól.

Andreas S.
27.11.2011, 09:44
Nem is értem, Hellrot miért nem csinálta még meg a magyar forgalmazót, lassan már csak a fórumnak köszönhetően eladtak annyit, hogy abból itthon eléldegélne egy cég... :rolleyes:

hargergo
27.11.2011, 14:03
Ficiummal közösen vettünk 2 + 2 db Advance készüléket pár hete.
Nekünk kb. 329e Ft-ba került egy set (gép, vezetékes kapcsoló, tartalék szűrő, szállítás).
Ebből a szállítás húzós, 43e Ft/set -re jött ki."

A katalógus szerint 5 fokozatú vezetékes kapcsolót adnak hozzá... vagy rosszul étettem és külön kell megvenni?
Illetve van ez a free filter lehetőség a gyártónál, ahol regisztrálás után megkaphatod, csak az nem világos, hogy hogyan?

airwatt
27.11.2011, 16:54
A katalógus szerint 5 fokozatú vezetékes kapcsolót adnak hozzá... vagy rosszul étettem és külön kell megvenni?

Nem adnak hozzá, venni kell a kapcsolót.
Azt kell előre eldönteni hogy vezetékes vagy RF legyen a gép.
A kapcsoló elve egyszerű, más kapcsolóval is könnyen helyettesíthető, vagy vezérlő központba köthető 3 relé kimenettel.

Illetve van ez a free filter lehetőség a gyártónál, ahol regisztrálás után megkaphatod, csak az nem világos, hogy hogyan?

Kértem tőlük hogy a free filtert küldjék a géppel együtt, ezzel nekik jobb hogy nem kell külön postázniuk külföldre.
Tehát volt filter a gépben, kaptuk a free filtert + még vettünk egy-egy tartalékot.

hargergo
27.11.2011, 17:42
Köszönöm válaszod.

Találtam egy hasonló gépet a piacon, hasonló paraméterekkel:
Stiebel-Eltron LWZ 70

http://www.iparcikkonline.hu/index.php?&tpl=product&prID=7341

http://www.stiebel-eltron.de/ste_shared/pdf/data/E_6020_0_de_German.pdf

Árban nem sokkal drágább, ennek van Mo-i garanciája is.
Igazából ez is egy jó alternatíva lenne, szerintetek?

Andreas S.
27.11.2011, 17:48
Találtam egy hasonló gépet a piacon, hasonló paraméterekkel:
Stiebel-Eltron LWZ 70
A Stiebel-Eltronnak már van topicja a fórumon: http://www.passziv.net/forum/showthread.php?t=123

hargergo
27.11.2011, 18:18
A Stiebel-Eltronnak már van topicja a fórumon: http://www.passziv.net/forum/showthread.php?t=123

Köszönöm, észrevettem
Viszont, ha ott kérdem meg, hogy melyik gép a "jobb" szerintetek, akkor ugyancsak rossz helyre írom (hisz van Itho és Stiebel topic is, de kérdés csak egy van). :D

airwatt
28.11.2011, 04:21
Igazából ez is egy jó alternatíva lenne, szerintetek?

Árban hasonló, az Advance motorja elvileg csendesebb és jobb hatásfokú.
De nem ismerek tesztet ahol mindkettőt nézték volna.

hargergo
28.11.2011, 22:02
Már csak a tapasztalatokra lennék kíváncsi az Advance készülékkel kapcsolatban. Ezekkel a paraméterekkel (hatásfok, fogyasztás) még PHI minősítést is kaphatna (ha lenne bypass benne). Bár a 90% hatásfoknak nem tudom mennyire hihetek...
Ha van a készülékről bármi érdemleges új infó örömmel meghallgatom (zaj, fogyasztás,stb).

airwatt
28.11.2011, 22:22
Már csak a tapasztalatokra lennék kíváncsi az Advance készülékkel kapcsolatban.

Mi csak nyáron indítjuk el, beköltözés előtt nem lesz bekapcsolva.

Ha Stiebel mellett döntesz az csak jó, mert akkor legalább arról a gépről is lesz itt tapasztalat :)

El Tolo
28.11.2011, 23:16
Ha Stiebel mellett döntesz az csak jó, mert akkor legalább arról a gépről is lesz itt tapasztalat :)

Az energiakulcsosok dicsérték, jó ár/érték arányúnak mondták.

hargergo
29.11.2011, 14:35
Bemásoltam az Advance diagramját. Kicsit nem értem az adatokat.
A táblázat szerint a gép akár 200m3/h is tud, ellenben elvileg max. 140m3/h.
Táblázat szerint 150W-t is fogyaszthat, más adat szerint max. 2X 44 Watt.
A statikus nyomás pontosan mit jelent? A fogyasztást nyílván befolyásolja a légvezeték ellenállása, ez vajon hol szerepel?
Biztos az én tudásom a hiányos, mert más márka gépeinél is hasonlókat tapasztaltam.

hargergo
05.12.2011, 18:29
Azt nem tudod, hogy az IECO4-ben található Recair hőcserélő, melyik típusú Paul gépben található? Kíváncsi lennék rá...

kneissl
07.12.2011, 13:56
Hogy hasonlóan családias hangulatban folytassam, nem azért vettem el a feleségem, mert jól takarít ;):):o:p:D

Porszívóra visszatérve meg, többet nem veszek porzsák nélküli gépet! Igenis legyen ott az a zsák és kelljen kidobni a porral együtt! Mintsem hogy a lakásba keverje csak...

Jelentős késéssel bár, de reagálnék:
Próbáljatok ki egy vizes porszívót, ami nem zsákba gyűjti a port, hanem vízbe csapatja ki. A meló végeztével kiöntöd, és kimosod az edényt...
pl:http://www.zelmer.com/vacuum_cleaners/bagless/aquario__model_819/

jaccso
11.01.2012, 21:53
ITHO -s szakértők! :)
Ránéznétek erre: http://www.passziv.net/forum/showpost.php?p=7068&postcount=24

Tervezem a födémáttöréseket és jól jönne egy kis segítség egy ITHO gép elhelyezését illetően!

csabilc4
17.01.2012, 22:54
szia,

Ahogy nézem, a pincében elég zsúfolt lesz ez a kis helyiség, ha még puffert és kazánt is be akarsz tenni, de talán befér minden. Mindezek mellet ,azt hiszem én is inkább ide raknám, mint a padlásra, de várjuk meg M3Hellrot kolléga véleményét, akinek a gépe a padlástérben van. Jó lenne, ha be tudnád rajzolni a kazánt és a tároló(ka)t is. Az IECO méreteit pdf-ben megtalálod, azt még kalkuláld bele, hogy a gépből kijövő csövek szigetleve lesznek, tehát d=~20cm-es csőveid lesznek minden felé a helyiségben :) anno 2011 év elején egy raktam be képeket (#80-as poszt), hogy nálam hogy néz ki a beépítés.

jaccso
18.01.2012, 07:33
köszi a választ!

M3Hellrot kolléga válaszát itt megtalálod :

http://www.passziv.net/forum/showpost.php?p=7080&postcount=28

elég sűrű lesz a helyiség, a napokban megpróbálom megrajzolni..

stasz
18.01.2012, 21:48
Nem is értem, Hellrot miért nem csinálta még meg a magyar forgalmazót, lassan már csak a fórumnak köszönhetően eladtak annyit, hogy abból itthon eléldegélne egy cég... :rolleyes:

Van már itthon is:
http://www.hovisszanyero.com/

Én a Helios KWL EC 300 Pro L és a ITHO HRU ECO 4 között hezitálok, de egyelőre nem tudok dönteni... :(

James Bond 0007
19.01.2012, 08:23
Az ITHO-ban nincs bypass, ha jól tudom. Nyáron nem hiányzik?

James Bond 0007
19.01.2012, 14:34
Van már itthon is:
http://www.hovisszanyero.com/

Én a Helios KWL EC 300 Pro L és a ITHO HRU ECO 4 között hezitálok, de egyelőre nem tudok dönteni... :(

Nekem Aldes volt a pályázatban (amiről itthon még senki se hallott), de kaptam árat pont erre a Helios modellre és nem sokkal drágább. A Heliosnak sokkal több opciója van és a vezérlése is intelligensebbnek tűnik, szóval én is gondolkozom a váltáson...

Az ITHO pályázati szempontból túl olcsó. :rolleyes:

hargergo
19.01.2012, 18:23
"Én a Helios KWL EC 300 Pro L és a ITHO HRU ECO 4 között hezitálok, de egyelőre nem tudok dönteni... :(
Találtam egy holland oldalt, ahol Itho HRU Eco-fan 3 néven kapható, ahogy olvasom és látom ugyanaz mint az Eco 4. Ami viszont nagyon szimpi, az az ára: € 1099,00 incl 19% btw (ha jól értem akkor bruttó).

http://www.aklimaat.nl/-c-143_99.html

Rákérdeztem, hogy mennyiért szállítanák Budapestre, vagy Bécsbe (ott vannak a barátaim), erre ezt válaszolták:

"To shipping to hungery the price is 60,-euro and to austria the price is 120,00euro."
Mondjuk nem értem, hogy miért olcsóbb Budapestre, mint Ausztriába....

Már csak azt kell megtudnom, hogy a vezetékes három állásos kapcsolót alapból adnak e hozzá.

A holland honlapon is van grátisz filter regisztráció esetén:

http://www.itho.nl/index.php?pageID=11&categoryID=&faqID=35

Prospektus:

http://www.itho.nl/media/brochures/brochure%20HRU%20ECO-fan-3.pdf

James Bond 0007
22.01.2012, 09:52
Összekapartam, amit tudtam a katalógusokból meg a kapott árajánlatokból és igen, az ITHO verhetetlen. A Heliosban ugyan van sok csicsa, de azok nélkül meg lehet lenni. Ráadásul a heti program, vagy a CO2 érzékelés akár Loxone-nal is megcsinálható és még olcsóbb is lenne. (Mondom ezt úgy, hogy amúgy a Loxone-t luxusnak tartom és lemondtam róla.)

weeber
22.01.2012, 10:38
Minden fokozatnál kéne tudni a fogyasztást, akkor lenne meggyőző a dolog.
Persze az írt árak alapján nem is kérdéses, de az gondolom, hogy egy ilyen gép legfontosabb paramétere az a görbe ami a ventilátor fogyasztását, a légszállítását, és a nyomást tartalmazza, anélkül nem összehasonlíthatók.

James Bond 0007
22.01.2012, 10:52
Minden fokozatnál kéne tudni a fogyasztást, akkor lenne meggyőző a dolog.
Persze az írt árak alapján nem is kérdéses, de az gondolom, hogy egy ilyen gép legfontosabb paramétere az a görbe ami a ventilátor fogyasztását, a légszállítását, és a nyomást tartalmazza, anélkül nem összehasonlíthatók.

Van olyan görbe is, meg kismillió táblázat (http://www.itho.co.uk/service-support/literature/technical-brochures/hru-eco-4-technical-brochure), de én laikusként ilyet nem nézegetek. Bízom benne, hogy úgy tervezték meg a gépet, hogy elegendő levegőt ad. :)

A fogyasztásnál meg azért nézem az alapjáratot, mert szerintem az idő 95%-ban egy ilyen gép azon megy, legfeljebb néha bekapcsolod az átszellőztetést vagy bulit rendezel és addig magasabbra veszed. Így az üzemeltetési költséget szerintem jól tükrözi az alapjárati fogyasztás.

unk
22.01.2012, 16:03
A fogyasztásnál meg azért nézem az alapjáratot, mert szerintem az idő 95%-ban egy ilyen gép azon megy, legfeljebb néha bekapcsolod az átszellőztetést vagy bulit rendezel és addig magasabbra veszed. Így az üzemeltetési költséget szerintem jól tükrözi az alapjárati fogyasztás.

Az technikai leiras alapjan, az gep 150m3/h -nal 80 Pa. Ez lehet, hogy nem minden esetben eleg. Rendszere valogatja.

unk

jaccso
22.01.2012, 20:35
Az technikai leiras alapjan, az gep 150m3/h -nal 80 Pa. Ez lehet, hogy nem minden esetben eleg. Rendszere valogatja.

Bővebben ezt egy kicsit kifejtenéd?

unk
23.01.2012, 08:01
Arra gondolok, hogy legtobbszor ez a 80 Pa eleg, de ha valaki felszerel meg 1-2 szurot peldaul, akkor lehet hogy mar nem es ha nem, akkor ebben az esetben mar nem az alapjarati fogyasztast kell nezni.

unk

hargergo
23.01.2012, 15:17
Arra gondolok, hogy legtobbszor ez a 80 Pa eleg, de ha valaki felszerel meg 1-2 szurot peldaul, akkor lehet hogy mar nem es ha nem, akkor ebben az esetben mar nem az alapjarati fogyasztast kell nezni.

unk

Tehát a statikus nyomás = rendszer ellenállása?
Én például talajkollektort is tervezek beépíteni (200mm átm. 40-50fm+ 3 irányváltás), aminek a vesztesége kb. 80Pa, ha jól számoltam...
Akkor ez mit is jelent?

unk
24.01.2012, 12:46
Akkor ez mit is jelent?

Hat igazabol ezt a szellozogep gyartojatol/forgalmazojatol kene megkerdezni, de en ugy gondolom, hogyha a rendszer ellenallasa nagyobb, mint a gep teljesitmenye adott fokozatban, akkor nagyobb fokozaton kell jaratni a gepet, azonos levegomennyiseg eleresehez.

unk

stasz
31.01.2012, 19:29
Összekapartam, amit tudtam a katalógusokból meg a kapott árajánlatokból és igen, az ITHO verhetetlen. A Heliosban ugyan van sok csicsa, de azok nélkül meg lehet lenni.

Nekem Helios van a pályázatomban, a talajkollektoros előfűtés/hűtéssel együtt (SEWT). ITHO nagyon megtetszett, főleg az ára miatt, de azt hiszem a gépész tervezővel is jobban megnézetem a műszaki paramétereit. + ha jól sejtem, akkor ITHO hőcserélő és Helios SEWT gond nélkül kombinálható

Zoltán
15.02.2012, 22:25
Találtam egy holland oldalt, ahol Itho HRU Eco-fan 3 néven kapható, ahogy olvasom és látom ugyanaz mint az Eco 4. Ami viszont nagyon szimpi, az az ára: € 1099,00 incl 19% btw (ha jól értem akkor bruttó).

Rákérdeztem, hogy mennyiért szállítanák Budapestre, vagy Bécsbe (ott vannak a barátaim), erre ezt válaszolták:

"To shipping to hungery the price is 60,-euro and to austria the price is 120,00euro."
Mondjuk nem értem, hogy miért olcsóbb Budapestre, mint Ausztriába....

Már csak azt kell megtudnom, hogy a vezetékes három állásos kapcsolót alapból adnak e hozzá.

A holland honlapon is van grátisz filter regisztráció esetén:

http://www.itho.nl/index.php?pageID=11&categoryID=&faqID=35

Prospektus:

http://www.itho.nl/media/brochures/brochure%20HRU%20ECO-fan-3.pdf

Van valakinek infója a HRU Eco 4, és a HRU Eco-fan 3 közötti különbségről? Mert az árkülönbség elég tetemes.:eek:

unk
16.02.2012, 12:48
Ebben

http://www.ithodaalderop.com/wp-content/uploads/2011/02/HRUDataSheet1.pdf

a doksiban , a 3. oldalon talalhato egy tablazat, amiben azt irjak, hogy:

Supply & Extract-100% variable.
Ezt ugy kell erteni, hogy kulon szabalyozhato a befujas/elszivas? Tehat akar tulnyomastis lehet csinalni a szelloztetovel? Vagy csak egyutt?

unk

jaccso
19.02.2012, 16:43
A beszívott friss levegő és a kifújt levegő csövezésénél van maximális hossz?
Kb. 8m lenne mire a lakótérből ki tudnám vezetni a csövezést a tetőre.

Úgy néz ki a lakótérben lesz majd egyszer a gép, és a tetőn tervezem a kifújást / beszívást. A kifújt levegőben levő pára ha a tetőn csapódik ki kevésbé zavar, illetve a padlásteret nem hűteném azzal, hogy onnan veszem a friss levegőt.

James Bond 0007
09.04.2012, 14:08
A doksiban (http://www.hovisszanyero.com/images/uploaded/File/HRU_ECO_4.pdf) a legalacsonyabb 75 m3/h légszállítás esetére 98%-os termikus hatásfokot írnak (2.5 fejezet), ez vajon ugyanaz, mint a hővisszanyerési hatásfok? Vagy hogyan tudnám ezt összehasonlítani a PHI által bemért szellőztetőkével?

Andi
22.06.2012, 16:37
A dokumantáció alapján ugyanaz a két termék, csak más piacon más-más név alatt forgalmazzák.

Kis segítséget kérnék.... ITHO szellőztetőt rendelnénk. Meg tudná valaki mondani, hogy a Hargergo által linkelt holland webáruházas honlapon (http://www.aklimaat.nl/-c-143_99.html) a két típus között mi a különbség?

Itho WTW unit WTW HRU Eco-fan 3 L (laagbouw)
Itho WTW unit WTW HRU Eco-fan 3 h (hoogbouw)

Mi az a laagbouw és hoogbouw?:confused:
Köszönöm!!!

James Bond 0007
22.06.2012, 18:57
Csak tipp, de szerintem az lehet, hogy hol vannak a be és kimenetek (4 fent, vagy 2 lent, 2 fent). Legalábbis a magyar forgalmazónál kétféle kiépítés van: http://www.hovisszanyero.com/content/menu_106/arlista

Próbáltam lefordíttatni a két szót a Google-lal, de nem sokat segít. Magyarra kis emelkedésű/sokemeletes -nek fordítja, angolra low-rise/high-rise. Egyik se segít nekem eldönteni, hogy tényleg a kimenetek helyéről van-e szó.

Szerintem írj nekik és kérdezd meg, az a biztos.

hargergo
22.06.2012, 19:47
Kis segítséget kérnék.... ITHO szellőztetőt rendelnénk. Meg tudná valaki mondani, hogy a Hargergo által linkelt holland webáruházas honlapon (http://www.aklimaat.nl/-c-143_99.html) a két típus között mi a különbség?

Itho WTW unit WTW HRU Eco-fan 3 L (laagbouw)
Itho WTW unit WTW HRU Eco-fan 3 h (hoogbouw)

Mi az a laagbouw és hoogbouw?:confused:
Köszönöm!!!

A katalógus (http://www.ithodaalderop.nl/sites/default/files/documents/hru3_-_bvft_-_installatiehandleiding_05101.pdf) 14.oldalán vannak képek is. Itt látszik, hogy a két kivitel (laagbouw és hoogbouw) aszerint rendelendő, hogy a helységek friss levegő ellátása, tehát a befúvás a padlóban vagy a mennyezetben van vezetve.
Ha padlószint alatti lesz a légcsatornád,akkor a laagbouw kivitel kell, ha mennyezet feletti, akkor a hoogbouw.
De azért ellenőrizzetek le, hátha nem....;)

Andi
25.06.2012, 08:30
Ha padlószint alatti lesz a légcsatornád,akkor a laagbouw kivitel kell, ha mennyezet feletti, akkor a hoogbouw.

Köszönöm. Így már érthető. Azért a biztonság kedvéért rákérdezek a forgalmazónál...

Andi
25.06.2012, 11:20
Összevetettem a holland, angol és magyar útmutatókat. A laagbouw/hoogbouw = high-rise building (apartment) / low rise building (house) = magas épület / alacsony épület.
http://www.hovisszanyero.com/news/1/2/hru-eco-4 12.old.

Ez azt jelentené, hogy alacsony épület = földszintes? Nekünk földszint + ház felén tetőtér van - ez esetben ugye magas épület verziót kell választani?

Andi
27.06.2012, 11:08

Te végül rendeltél tőlük gépet? Regisztrációnál csak Belgiumot és Hollandiát dobja fel választható országnak. Már két emailt is írtam, hogy szállítanak-e Magyarországra, de válasz nem jön....

hargergo
27.06.2012, 11:38
Te végül rendeltél tőlük gépet? Regisztrációnál csak Belgiumot és Hollandiát dobja fel választható országnak. Már két emailt is írtam, hogy szállítanak-e Magyarországra, de válasz nem jön....

Én nyár végére tervezem a vásárlást és az info@aklimaat.nl címre írtam anno ( gondolom te is), egy nap után jött a válasz. :confused:

Andi
27.06.2012, 13:41
Igen, arra a címre írtam. Végülis még csak két nap telt el, hátha jön válasz...

El Tolo
14.08.2012, 16:08
Igen, arra a címre írtam. Végülis még csak két nap telt el, hátha jön válasz...
Jött végül válasz?

Mennyibe kerül a gép, mire ideér?

Andi
16.08.2012, 15:53
Jött végül válasz?

Mennyibe kerül a gép, mire ideér?

Válasz jött. Jót nem tudok mondani .... :-(
Július elején megrendeltük, kifizettük. Gép azóta sem. A levelei érthetetlenek, sztem leírja hollandul, aztán fordítóprogrammal átteszi angolra. Állítólag feladta, de elveszett a csomag. Majd újra feladta aug. elején, azóta sem jött semmi. Fuvarlevelet többszöri ígérgetés után sem küldött, így utána sem tudok nézni....
Egyelőre messzire kerüljétek el :eek:. Ha mégis pozitív véget ér az ügy, megírom.

Lxa
22.08.2012, 10:57
Szia!

Mikorra gondoltad? Nekem legkorábban ősz közepére érdekes lehet...

kneissl
22.08.2012, 16:46
Szia!

Mikorra gondoltad? Nekem legkorábban ősz közepére érdekes lehet...
Nem romlandó áru, a HUF meg sokkal nem lesz már erősebb őszig, sőt..

varvick
22.08.2012, 23:51
Három hét még belefér? Ezzel terveztem én is, olvasva a tapasztalatokat. Viszont kb. két-három hét múlva lesz meg maga a telek. Addig amíg az nincs meg elköteleződni nem szeretnék, mert addig ki tudja mi lesz. Ha az megvan, akkor meg már sínen vagyunk. Az ár igencsak baráti, szóval a kérdés részemről, hogy mi a határidő a jelentkezésre?

kneissl
23.08.2012, 09:27
Sziasztok,

akit érdekel a címben szereplő hővisszanyerős házszellőztető (leírás, tapasztalatok a topic indítóban), 350 000Ft-os áron, az keressen meg!
További 25 000 forintért RF(vezeték nélküli) opció is elérhető.

Szevezek egy szállítmányt hollandiából, ha több megrendelés lesz, akkor az ár még lejebb mehet! Kérésre egyéni számlák is megoldhatók.
Megnéztem a speckót, ilyen áron biztosan kell egy rádiós verzió.
Viszont számlásan kéne...

Nesde
23.08.2012, 16:14
Sziasztok,

akit érdekel a címben szereplő hővisszanyerős házszellőztető (leírás, tapasztalatok a topic indítóban), 350 000Ft-os áron, az keressen meg!

Szevezek egy szállítmányt hollandiából, ha több megrendelés lesz, akkor az ár még lejebb mehet! Kérésre egyéni számlák is megoldhatók.

Szia!

Engem is érdekelne egy iylen gép + Rf vezérlő.

Bár Andi #249 -es hozzászólásán elgondolkodva: hogyan tervezed a vásárlást? személyesen hollandiában? vagy postán 10 db -ot elküldetni előrefizetéssel?

varvick
23.08.2012, 23:23
Mi a jelentkezés dátuma? Vagy mennyire rugalmas az időpont?

kneissl
24.08.2012, 00:13
Update:

Könyvelőmmel beszéltem, magánszemélyként nem megoldható a dolog legálisan.
Ugyanakkor cégesen semmi akadálya. Ennek folyománya, hogy számlát tudok, sőt kell adnom.

Személyesen megyek ki egy kisteherautóval a gépekért. Fizetni nem kell előre mivel saját pénzen veszem meg a gépeket, cserében személyesen kell/lehet átvenni tőlem helyszínen felbontva és kipróbálva azokat.

Részemről teljesen ok. Egy strigulát biztosan behúzhatsz hozzám.

Nesde
24.08.2012, 07:55
egy biztosan kell nekem is RF távirányítóval + G4 es szett.

Mintha a képeken úgy láttam volna hogy a szűrő a keretből kivehető?! akkor ezt egy nagyobb paplanszűrőből is ki lehet vágni ami jelentősen olcsóbb tud lenni.

Jelenlegi szellőztetőm beszívott levegőjét előtt egy henger palástján keresztül paplanszűrővel tisztítom. így elérem azt hogy a gép szűrőjét nem kell félévente cserélni.

pusztaip
24.08.2012, 10:25
Sziasztok!

Regen jartam itt a forumon, most megint beneztem. Meg is ragadnam az alkalmat, hogy M3 Hellrot-tol kerjek en is egy garnitura G4 illetve H7 szurot (2-2 db), ha igy olcsobb tud lenni, mint neten Angliabol rendelve.
Az iECO4 masinam mar tobb mint egy eve kitunoen uzemel, mindenkinek csak ajanlani tudom. [ez volt a reklam :)]

Van meg egy temam, amirol szeretnem a velemenyeteket hallani. Van a keszuleken egy csatlakozo (telefondugo), amit allitolag RS232-es soros porthoz lehet kotni, es azon keresztul kommunikalni a masinaval, kiolvasni a homerok adatait, ventillator sebessegeket, fokozatokat, bypass szelepet, stb. Szeretnem tudni, hogy lattatok-e mar ilyet mukodni, esetleg van valakinek csatlakozoja, szoftvere hozza?
Probaltam vadaszni informaciokat a csatlakozo PIN kiosztasarol, protokolljarol a neten, de nem talaltam erdemi infot. Ha azt sikerulne kideriteni, hogy mi modon kotheto PC-hez a keszulek, akkor a szoftveres resz megirasaban mar erdemben hozza tudok szagolni (programozo a szakmam). Tud valaki konkretumokat errol a temarol?

Pp

hargergo
24.08.2012, 12:31
Ez pontosan Így van! A gépben lévő fiók keretére egy nagy zokniként felhúzható a szűrőpapír, ugyanakkor ha a gép előtt oldod meg a szűrést akkor akkor nagyobb felületen hatékonyabban is megvalósíthatod.

És ilyen előszűrőt pl. itt (http://www.tibo.hu/termekek/details/2532/210/legtechnikai-szerelvenyek/epuletgepeszeti-anyagok/szurok-es-szurobetetek/flk-b-160-szurohaz.html) is lehet kapni, vagy itt (http://hungaroairmatik.hu/kategoria/szurok_legcsatornaba_epitett_kivitelben_es_tekercs ben_egyarant.html).
Vagy máshol.:)

varvick
25.08.2012, 01:07
Nincs határidő, sem lista hogy ki kap. Jövő hétre igért konkrétumokat a gyártó, ha minden jól megy akkor ki is utazom majd az első szállítmányért ( 5 - 10db).

Ezután folyamatosan, érkezési és fizetési sorrendben lehet elvinni a gépeket a kért tartozékokkal együtt (személyautóban elfér). Úgy tervezem, hogy havonta egyszer hozok gépeket, az igénynek megfelelően.

Elérhető tartozékok:
- G4 szűrőkészlet, 2 db
- F7 szűrőkészlet
- RF távirányító

A gép alapból G3 szűrőkkel érkezik, ami egy mosással tisztítható de viszonylag durvább szűrő. Leginkább a beköltözés utáni még porosabb időkre, illetve a hőcserélő védelmére alkalmas, mintsem a beszívott levegő érdemi tisztítására.

Nah, ez így mindenképpen megnyugtató. Azt hittem, csak egyszeri kalandor akció. :) Köszi a vállalkozást, gondolom többek nevében is.

csabilc4
27.08.2012, 15:06
Sziasztok,

Örvendetes, hogy bővülni fog a ITHO gépek köre.
Nálunk 1,5éve megy a gép, épp a héten vettem egy anemométert-t és most már profin be fogom szabályozni ősszel. (bár a mostani beállítás is teljesen jó, csak kíváncsi vagyok az értékekre)
Én a fali beszívó csonkon lévő rácsos 45fokos véget betakartam még egy méretre vágott G3-as szűrődarabbal. Légtechnikai boltban vettem m2-re, és ebből szoktam vágni darabokat.

Csben
27.08.2012, 17:56
Egy gép, illetve rádiós távirányító engem is fog érdekelni év vége felé, vagy jövő év elején.

Esetleg a rádiós egységről van egy képe valakinek? Asztalra helyezhető, vagy falra akasztós? Netán falba süllyesztett? Mert ha kell neki egy szerelvénydoboz a falba azt most még meg tudom oldani.

Sirjames
28.08.2012, 09:08
Ha most esetleg nagyobb létszámban jövünk össze, akkor kedvezőbb árat tudsz majd adni? Mert akkor beszerzem én is előre a szellőztetőt.

El Tolo
28.08.2012, 14:46
Sziasztok,

A 350eFt az összesen a berendezésért fizetendő összeg?
A neten több féle al-tipust különböztetnek meg az ITHO HRU ECO4 / ECO VENT 3 gépekből.
pl house, vagy apartment, Te melyik specifikációra gondoltál?

ifjtartibor
29.08.2012, 14:53
Év végén, jövő év elején engem is érdekelne.

varvick
02.09.2012, 23:12
Három hét még belefér? Ezzel terveztem én is, olvasva a tapasztalatokat. Viszont kb. két-három hét múlva lesz meg maga a telek. Addig amíg az nincs meg elköteleződni nem szeretnék, mert addig ki tudja mi lesz. Ha az megvan, akkor meg már sínen vagyunk. Az ár igencsak baráti, szóval a kérdés részemről, hogy mi a határidő a jelentkezésre?

Ma megállapodtunk a telekről az eladóval. A jövő héten aláírjuk a szerződést, úgyhogy úgy tűnik lassan elindul a mi kis kalandunk is. :)

El Tolo
03.09.2012, 10:28
Ma megállapodtunk a telekről az eladóval. A jövő héten aláírjuk a szerződést, úgyhogy úgy tűnik lassan elindul a mi kis kalandunk is. :)
No offense, nem szeretnélek leoltani, de a szellőzést nem kb. a legvégén építed be?
Érdemes, hogy addig álljon benne a pénzed, kerülgesd a dobozban, stb.?
Kivitelezés egy év. addigra kijöhet új modell, olcsóbbódhat a készülék, meg ilyenek.

varvick
03.09.2012, 11:49
No offense, nem szeretnélek leoltani, de a szellőzést nem kb. a legvégén építed be?
Érdemes, hogy addig álljon benne a pénzed, kerülgesd a dobozban, stb.?
Kivitelezés egy év. addigra kijöhet új modell, olcsóbbódhat a készülék, meg ilyenek.

Természetesen így, hogy nem egyszeri alkalom lesz a holland túra, így persze nem ez lesz az első dolog. :)

Kukacmester
09.09.2012, 15:19
Sziasztok!
Már rég óta nézegetem a fórumot. Én csak lakás tulaj vagyok,nekem egy Advance is elég lenne a 70 nm-re.Tudom,kicsit kevesebbet tud,de azért erre is lehetne valami árat kalkulálni Mo-átvétellel. Talán nem csak engem érdekel a kis-tesó. Köszönettel!

kneissl
10.09.2012, 10:11
Update: az elmúlt két héten kínában volt az üzletkötő akivel eddig beszéltem az Itho-nál, így lassabban halad a dolog mint elsőre terveztem. Továbbra is optimista vagyok hogy összejön a beszerzés, és az ígért árat is tartani tudom.

Ismét szeretném elmondani, hogy formális megrendeléseket egyenlőre nem veszek fel. Ha itt lesznek a gépek, akkor mindenki tudni fogja és megveheti. Ha pedig nem, akkor legalább megpróbáltam.

Továbbra is az Itho iEco4 / HRU EcoVent -3 (ugyanaz) gép beszerzése van folyamatban, kisebb választható kiegészítőkkel.

Az addig oké, hogy nem veszel fel formális megrendelést, értem is, hogy miért, de ugye az nem fog előfordulni, hogy az itt csápoló sortstársak kérése alapján importált dobozt rövid időn belül elpattintod egy vadidegennek, ugye? ;)

gyozoke6
14.09.2012, 11:36
sziasztok!

jövő tavaszra tervezem a ház szellőztetésének kialaítását. csináltam egy ábrát, véleményekre lennék kíváncsi, hogy jó-e ez így vagy jobb ha megterveztetem valaki hozzáértővel? A csövek az áll mennyezetbe futnak majd. Mekkora gép kell egy ilyen házba? Lehetséges ill, van értelme a kandalló hőjét bevezetni a befújó ágba? Vagy jobb ha csak simán a szobákba vezetem el?

El Tolo
14.09.2012, 14:52
sziasztok!

jövő tavaszra tervezem a ház szellőztetésének kialaítását. csináltam egy ábrát, véleményekre lennék kíváncsi
Szívesen segítenék, de ez a rajz nem igazán látható méretűre nyílik.
Tedd fel lécci jobb méretben.

gyozoke6
14.09.2012, 15:07
Szia!

megpróbálom, de amúgy miután megnyitottad és még egyszer rákattintasz, utána tudsz rajta nagyítani

Nesde
14.09.2012, 15:19
Szia!

én a gardróbból és a tárolóból is elszívnék. Jobb ha azokon is átáramlik egy kis levegő.

hargergo
14.09.2012, 15:23
Szia!

én a gardróbból és a tárolóból is elszívnék. Jobb ha azokon is átáramlik egy kis levegő.

A gardróbba vajon befújni vagy elszívni érdemes vagy egyiket sem? Nekem mindháromra van érvem. :)

gyozoke6
14.09.2012, 18:52
A gardróbba vajon befújni vagy elszívni érdemes vagy egyiket sem? Nekem mindháromra van érvem. :)

akkor halljuk :D

hargergo
17.09.2012, 12:53
sziasztok!

jövő tavaszra tervezem a ház szellőztetésének kialaítását. csináltam egy ábrát, véleményekre lennék kíváncsi, hogy jó-e ez így vagy jobb ha megterveztetem valaki hozzáértővel? A csövek az áll mennyezetbe futnak majd. Mekkora gép kell egy ilyen házba? Lehetséges ill, van értelme a kandalló hőjét bevezetni a befújó ágba? Vagy jobb ha csak simán a szobákba vezetem el?

Nos a leendő házad kb. 130m2 lesz. 0,5 légcserével és 2,6m belmagassággal számolva ez kb. 170m3 frisslevegőt jelent, minimum javaslat a 0,3 légcsere, ez 101m3 frisslevegő. Ha 4 ember frisslevegő igényét nézzük (4X30m3) ez 120m3. Tehát ekörül kell a gépednek teljesítenie. Fontos, hogy ezt a m3 értéket ne a maximális fokozaton érje el a gép, mert az nem pénztárca barát megoldás. Erre pl. az Itho HRU eco 4, Zehnder ComfoAir 350 gép, stb. tökéletes.
Kandalló hője befúvó ágba szerintem nem szerencsés, a szellőztető gépekben sok a műanyag. :D Plusz valszeg az óránkénti 100-170m3 frisslevegő befújással nem is tudod kifűteni a házad.
Az sem szerencsés, hogy a kandalló a ház szélső sarkába van tervezve, én minnél középebbre raknám. A légfűtés nekem nem szimpi, amilyen egyszerűnek tűnik annyira bonyolult. Jobb megoldás, ha a hőátadó közeg levegő helyett a víz...

kneissl
17.09.2012, 16:31
Az utolsó két mondatra szeretnék reagálni:

- Miért?

hargergo
17.09.2012, 17:36

- Miért?

Mert a levegő fajhőjéből adódóan a ház túlvégén jelentősen lecsökkenhet a befújt levegő hőmérséklete (szigetelt csővel is), ergo nem fűti ki a szobát. Mondom ezt úgy, hogy a rajz alapján ez a csőhossz 15-20 fm is lehet. Ugye 50 fok fölött a porbeégés miatt nem szerencsés menni, ha meg a levegő mennyiséget növeled, akkor plusz energiát fogyaszt és zajt is kelt.
A vizes rendszer jobban szabályozható, komfortosabb és akár passzív hűtésre is használható.
Idézném ezt a beszélgetést, kapcsolódik a légfűtéshez:

<table border="0" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"><tbody><tr><td class="alt2" style="border:1px inset"> Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. http://www.passziv.net/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.passziv.net/forum/showthread.php?p=2292#post2292)
Ha jól értelmezem az adatlapodon leírtakat, ezt a telet légfűtéssel "húztátok ki" (szellőztető elszívóágára kötött Supra). Ez eddig egy eléggé hideg tél volt, ha megvagy vele elégedve, miért invesztálsz még egy plusz hőszivattyúba? Ha jól emlékszem, a Temporis 12 kW-ot tud, papíron elég is lenne fűtésre, nem? Csak a HMV miatt nem érheti meg a hőszivattyú...
</td></tr></tbody></table>
Daveeeee:
Egyrészt komfortban a fatüzelés egész más kategória. Életem végéig nem szívesen hordanám a fát a nappaliba napi szinten.
Másrészt azokban a helyiségekben, amiket csak légfűtéssel fűtök, 3-4 fokkal hidegebb van, mint a nappaliban, mikor épp a pokol tüze ég a kandallóban.
Passzív háznál persze valószínűleg jobb lenne a hőmérséklet eloszlása légfűtéssel.
Ezt a telet kihúztuk így, de a cél mégis egy automata rendszer, egyenletes hőmérséklet-eloszlással, gombnyomásra fűtéssel, passzív hűtéssel.
A fűtés csövezése és a hőszivattyú már megvan, csak a szonda hiányzik.
Ha most kezdeném, megint így csinálnám.

Andi
18.09.2012, 10:25
Szeretnék privát üzenetet küldeni Neked, de megtelt a boxod, nem fogad újakat, míg nem törlöd a régit....

Update: az elmúlt két héten kínában volt az üzletkötő akivel eddig beszéltem az Itho-nál, így lassabban halad a dolog mint elsőre terveztem. Továbbra is optimista vagyok hogy összejön a beszerzés, és az ígért árat is tartani tudom.

Ismét szeretném elmondani, hogy formális megrendeléseket egyenlőre nem veszek fel. Ha itt lesznek a gépek, akkor mindenki tudni fogja és megveheti. Ha pedig nem, akkor legalább megpróbáltam.

Továbbra is az Itho iEco4 / HRU EcoVent -3 (ugyanaz) gép beszerzése van folyamatban, kisebb választható kiegészítőkkel.

kneissl
18.09.2012, 11:23
Egyfelől szerintem az adott alaprajzhoz nem csillagpontos csőhálózat kellene.
Másfelől a légfűtő kalorifert nem csak a csőhálózat legelejére, a szellőztető gép mögé lehet tenni, hanem a gerincvezetékbe az utolsó elágazás elé is, és akkor máris nem 20 méteren keresztül hűl le a befújt levegő.
Meg lehet kalorifert tenni több befújt ágba is.
Egy vizes rendszer kiépítése egy olyan épületben, ahol az energiatakarékosság miatt hővisszanyerős szellőztetés eleve van, igen súlyos pénzkidobás. Csak hát a beidegződés nagy úr, és sokan félnek tőle, hogy nem lesz jó a ház, ha nem építenek bele egy olyan padlófűtést, ami egy ezerkilencszáznyolvanban épült házat is ki tudna fűteni. Én a nagyon hideg téli napokra készülve egy PH szerűségbe maximum elektromos padlőfűtést építenék be, max ezer watt összteljesítményig, és akkor, azon az évi 10-20 napra kapcsolnám be, ha már a légfűtés nem elég. De ennél árom darab elektromos fűtőtest még olcsóbb - és mindössze 10-20 napot kell nézni őket egy évben.

Na de mikor lesz ITHO?

El Tolo
18.09.2012, 14:32
Mit mondanátok, miért volna jobb -egyáltalán jobb-e -egy ITHO gépet venni 350.000Ft.-ért, mint egy D2TH (http://webaruhaz.permanent.hu/termek/rekuperator-5-rekuperatorok-144/200m%C2%B3/h_legszallitasu_kereszthocserelos_rekuperator-836) készüléket a kínai ipar gyöngyszemei közül 170.000Ft.-ért?

Megéri a 180.000 Ft. extra beruházási költséget?
Komfortosabb annyival? Sokkal több hőt nyer vissza?
Van benne elektromos előfűtő alapból?
Mi szól a többlet kiadás mellett?

Kezd kb. minden fillér számítani.
Olyan: "ajtónk legyen, vagy szellőztetőnk" jellegű dilemmák előtt állunk.
Nem igazán tudom elhalasztani a HRV beszerzését, mert valami elszívás úgyis kell.
Akkor meg nem akarok venni két ventilátort, hogy jövőre kidobjam.

El Tolo
18.09.2012, 14:44

- Miért?
A légfűtéssel addig van meleg, amíg folyamatosan működik.
Még azt is észreveszed, ha pár percre megáll.

A felületek hidegebbek maradnak, így a komfort érzet nem olyan jó.

gyozoke6
18.09.2012, 19:33
Nos a leendő házad kb. 130m2 lesz. 0,5 légcserével és 2,6m belmagassággal számolva ez kb. 170m3 frisslevegőt jelent, minimum javaslat a 0,3 légcsere, ez 101m3 frisslevegő. Ha 4 ember frisslevegő igényét nézzük (4X30m3) ez 120m3. Tehát ekörül kell a gépednek teljesítenie. Fontos, hogy ezt a m3 értéket ne a maximális fokozaton érje el a gép, mert az nem pénztárca barát megoldás. Erre pl. az Itho HRU eco 4, Zehnder ComfoAir 350 gép, stb. tökéletes.
Kandalló hője befúvó ágba szerintem nem szerencsés, a szellőztető gépekben sok a műanyag. :D Plusz valszeg az óránkénti 100-170m3 frisslevegő befújással nem is tudod kifűteni a házad.
Az sem szerencsés, hogy a kandalló a ház szélső sarkába van tervezve, én minnél középebbre raknám. A légfűtés nekem nem szimpi, amilyen egyszerűnek tűnik annyira bonyolult. Jobb megoldás, ha a hőátadó közeg levegő helyett a víz...

köszi a választ!

a kandalló azért van ott, mert ott van a nappali, és mert oda akartuk :D
amúgy nem csak légfűtés lenne, azzal csak hidegebb napokon szeretnék rásegíteni.

gyozoke6
18.09.2012, 19:36
Egyfelől szerintem az adott alaprajzhoz nem csillagpontos csőhálózat kellene.
Másfelől a légfűtő kalorifert nem csak a csőhálózat legelejére, a szellőztető gép mögé lehet tenni, hanem a gerincvezetékbe az utolsó elágazás elé is, és akkor máris nem 20 méteren keresztül hűl le a befújt levegő.
Meg lehet kalorifert tenni több befújt ágba is.
Egy vizes rendszer kiépítése egy olyan épületben, ahol az energiatakarékosság miatt hővisszanyerős szellőztetés eleve van, igen súlyos pénzkidobás. Csak hát a beidegződés nagy úr, és sokan félnek tőle, hogy nem lesz jó a ház, ha nem építenek bele egy olyan padlófűtést, ami egy ezerkilencszáznyolvanban épült házat is ki tudna fűteni. Én a nagyon hideg téli napokra készülve egy PH szerűségbe maximum elektromos padlőfűtést építenék be, max ezer watt összteljesítményig, és akkor, azon az évi 10-20 napra kapcsolnám be, ha már a légfűtés nem elég. De ennél árom darab elektromos fűtőtest még olcsóbb - és mindössze 10-20 napot kell nézni őket egy évben.

Na de mikor lesz ITHO?

köszi a választ!

miért lenne jobb a T elágazós megoldás mint az elosztó dobozos?

kneissl
18.09.2012, 23:49
A légfűtéssel addig van meleg, amíg folyamatosan működik.
Még azt is észreveszed, ha pár percre megáll.

A felületek hidegebbek maradnak, így a komfort érzet nem olyan jó.

Stop. Ha nem pont felületfűtésed van, akkor a felület elvileg bármikor lehet hidegebb mint a levegő. Ha kellően szigeteltél, akkor a belső falfelület nem lesz érezhetően hidegebb.
Ha légfűtésnek és a megfelelő külső szigetelésnek köszönhetően a szerkezet átmelegszik, akkor ugyanúgy számít a hőtehetetlensége, mint a padló/fal/menyezet/öntöttvas radiátoros fűtés esetén is számítana.
Épületgépészet c lapban van erről a hőérzetről folytatásos cikk.

kneissl
18.09.2012, 23:55
köszi a választ!

miért lenne jobb a T elágazós megoldás mint az elosztó dobozos?

A dolog lényege ugyebár az, hogy mindnhova jusson elég (meleg) levegő.

A csillagpontos rendszert valamelyik cég rendszerben adja, ha jól emlékszem, ami a szerelést egyszerűsíti.
Ettől még lehet a csillag két ágát együtt vinni, bevezetni egy kaloriferbe, és a túloldajon kijönni a két ággal, és elágaztatni őket. Ezzel ugyancsak meg tudod oldani, hogy közvetlenül a fűtendő helyiség előtt melegíted a levegőt, ami a gerincvezetékes rendszerben talán egyszerűbben megolható, mivel nem két párhuzamos csövet kell kezelni, hanem egy vastagabb gerincet. Ennyi az "előnye". De biztos vannak itt nálam okosabbak is...

M3 Hellrot
06.10.2012, 04:47
Szóval, én megpróbáltam.... De úgy latszik a gyártónak nem érdeke, hogy többet vegyenek a termékéből :(

Ha őket nem zavaraja, hogy a 700(!) eurós nagykerár hollandiában 1200, szlovákiában már 1700+fa, magyarországra érve pedig kereken 2000 euró lesz; nos a továbbiakban engem sem fog.

Szerintem ilyen áron mindenki vagyen inkább más gépet, legyen az kitűnő Hoval, StiebelEltron, Helios vagy akármi más csak ne I T H O-t.

Szellőztetővel kapcsolatban ezentúl nincs mit mondanom, elnézést ha valakinek hamis reményt adtam volna. Mentségemre, hittem benne.

Andreas, légy szíves ha olvasod fogadd el, hogy töröltem a termékkel kapcsolatos összes hozzászólásomat. Nem akarom őket sem ingyen sem pénzért reklámozni a továbbiakban.