PDA

Archiv verlassen und diese Seite im Standarddesign anzeigen : Pécs, Passzív ház

pecsivsk
27.04.2011, 10:01
Sziasztok! Csak most találtam rá a fórumra, engedjétek meg hogy bemutatkozzam. Páncél Péternek hívnak 40 éves vagyok, és Pécsett építek 1 szintes passzívházat.Benécs József készítette a PHPP számítást ami 14 Kw-ot hozott ki, ami épphogy megfelelt. Jelenleg a ház szerkezetkész. ZBR-re pályáztam, sajnos még nem került bizottság elé, reménykedem hogy megkapom, addig várakozó állásponton vagyok. A lakótér 128 m2 es 3 szoba, nappali, 2 fürdő, 2 wc, gépészeti-háztartási helységből áll. A házhoz tartozik egy külön termikus burokban álló 36 m2-es dupla garázs. A ház kelet-nyugati tájolású, minden szoba dél felé néz, hatalmas ablakokkal. Ha lesz időm tovább írom a műszaki paramétereket ha valakit érdekel. :)

Lxa
27.04.2011, 15:10
Szia!

Merre építkezel Pécsen? (Ha nem vagyok indiszkrét) Nyílászáró van-e már?

Üdv!

pecsivsk
27.04.2011, 21:24
Szia!

Újhegyen építkezem. Még nem rendeltem meg, de Internorm Thermo passiv lesz alu borítással akkor ha nyerek a ZBR-en. Ha nem akkor is Internorm, csak Dimension+. Nekem a fa ablakok nem jönnek be, meg drágák is szerintem.

airwatt
27.04.2011, 22:56
Ha lesz időm tovább írom a műszaki paramétereket ha valakit érdekel. :)

Minden érdekel, képek is jöhetnek :D

Lxa
28.04.2011, 01:17
Szia!

Újhegyen építkezem. Még nem rendeltem meg, de Internorm Thermo passiv lesz alu borítással akkor ha nyerek a ZBR-en. Ha nem akkor is Internorm, csak Dimension+. Nekem a fa ablakok nem jönnek be, meg drágák is szerintem.

No. Én meg szabolcsban építkezem. :)
Nekünk az Internorm is drága volt :( (bár minősége meggyőző).
Mikorra tervezed a költözést?

pecsivsk
28.04.2011, 07:46
Na akkor elkezdem. Talán karácsonyt már ott töltjük. Képeket rakok fel majd.

Normál sávalap van. A döngölt kavicson van 1 réteg fólia, felette 20 cm XPS :D. A 2 sor zsalukőre jött a méregdrága Foamglas Perinsul Üveghab tégla :mad: a hőhídmegszakítás miatt. Erre jött még fólia, vasháló, és szerelőbeton.
Tégla : Porotherm Profi 30 HS habbal rakva
Födém: Porotherm gerendák béléstesttel
Most jelenleg tető alatt van Tondach Twist XXL tetőcserép
Kémény nincs :D
A födémre 40 cm kőzet-üveggyapotot tervezek.
A padló alatt 20 cm EPS-100
Falra 30 cm Austrotherm Grafit Reflex
Lábazaton 16 cm XPS félig a földben.
Gépészet: (Ha állámbácsi ad pénzt....... )
Víz-Víz Hőszivattyú talajkollektorral ( sk raktam le 2m mélyre 700 m 25-ös KPE csövet. ) még nem eldöntött géptípussal.
Hővisszanyerős szellőztető rendszer, még nem eldöntött géptípussal.
Vákumcsöves napkollektor.
Padló-fal-mennyezet hűtés-fűtés.
Az effektív energiaigénye a háznak 5 KW
15 m3 esővíztartály wc-khez, mosógéphez vezetve.

Ha esetleg valamit kihagytam, akkor bátran kérdezzetek. ! :D

jaccso
28.04.2011, 09:29
Víz-Víz Hőszivattyú talajkollektorral ( sk raktam le 2m mélyre 700 m 25-ös KPE csövet. ) még nem eldöntött géptípussal.

Ezzel kapcsolatban érdekelne minden :D
Van esély arra, hogy sk csináljam én is a talajkollektort.
Kérdéseim:
Milyen a talaj nálad?
Milyen alakzatban fektetted le?
Számoltad a 700m-t?
Hűtésben gondolkozol?

Mik voltak a tapasztalataid amire odafigyelnél legközelebb?

pecsivsk
28.04.2011, 10:19
Szia!

Nálam nedves,agyagos a talaj, ami a szakértők szerint a legjobb. Megterveztettem az egészet egy céggel aki ilyenek kivitelez. Ők azt mondták, hogy 1 méterből 8-10 wattot lehet kihozni vagy még ennél is többet. A lényeg, hogy minimum 50 cm távolságban legyenek a csövek egymástól. Igen passzívhűtés lesz. Most úgy néz ki, hogy mindent jól csináltam, majd ha a beüzemelésre kerül akkor derül ki , hogy tényleg így van-e.

jaccso
28.04.2011, 10:41
Ezek szerint hurkokat raktál le.
Én <a href="http://www.google.hu/search?q=slinky+heat+exchanger&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hu&tab=wi&biw=1166&bih=659" target="_blank">slinky</a> módszerben gondolkodom.

Mennyibe kerül egy ilyen terv kb. azt lehet tudni?

Boli
28.04.2011, 11:22
Pár kérdésem nekem is lenne ;)

Gépészet: (Ha állámbácsi ad pénzt....... )

Állambácsi ad pénzt? Nem azt mondták, hogy idén már nincs pályázható pénz?

15 m3 esővíztartály wc-khez, mosógéphez vezetve.

Építteted az esővíztartályt, vagy valamilyen készterméket vásárolsz?

pecsivsk
28.04.2011, 14:49
Válaszolok mindkettőtöknek:

Nem hurkokat, hanem simám egyenes raktam le, de mindkét verzió jó mondták a hozzáértők.A terv nekem 20 ezerbe fájt.

Tavalyi ZBR pályázat amit csak most fognak elbírálni. Kérdés, hogy lesz-e még pénz.
Pécsett lehetett kapni a Garéi veszélyes hulladék lerakónak készített vasbeton tartályokat potom pénzért, mivel nem valósult meg a beruházás. 1 tartály 15 tonna + 2 tonna a fedlap. Már a helyén figyel a tartály a földben..:) Ezt még az építkezés megkezdése előtt kellett megcsinálni, mivel minimum 20 tonnás daru kell.

hgabor47
28.08.2012, 18:26
Érdeklődnék, hogy hogyan áll az építés,illetve sikerült e a ZBR-re pályázni ? Természetesen képek is nagyon érdekelnének.